חשיבות הטיפול אצל רופא שיניים - 0404
חשיבות הטיפול אצל רופא שיניים שאטרסטוק

חשיבות הטיפול אצל רופא שיניים

ביקור אצל רופא שיניים הוא הדרך הבטוחה והיעילה ביותר למניעת סיבוכים ומחלות פה ולסת. הפה הינו פתח הכניסה המרכזי לגופנו ואחד האיברים החשובים והעסוקים ביותר ולכן הוא מחייב תחזוקה וטיפול נכונים ושוטפים. רובנו מכירים בחשיבות הביקור אצל רופא שיניים גם כאשר איננו חשים כאב וזאת משום שהטיפולים הנדרשים הינם מניעתיים ותחזוקתיים כאחד. הגורמים לבעיות שיניים הינם רבים ומגוונים ולכן ישנה חשיבות רבה לשמירה על היגיינת הפה  באופן יומיומי ולהקפדה על שגרת טיפולים אצל רופא השיניים. 

הגורמים לבעיות בשיניים

  • היגיינה לקויה של הפה
  • בעיות גנטיות במבנה הלסת והפה
  • בעיות הנובעות מגיל
  • צריכת חומרים המזיקים לשיניים

מבדיקות ומחקרים שונים שבוצעו בחיילים נמצא כי לכל נבדק ישנן 7 עד 12 שיניים פגועות. קצב החיים המהיר המאפיין את העידן המודרני גורם לנו לעתים להזניח היבטים מסוימים בנו מבחינה רפואית. החשיבות של נושא הטיפול בשיניים ידוע לכולם ועם זאת מהבחינה המעשית לא כולם מקפידים על שגרת הביקורים אצל רופא השיניים. בעיות שיניים כגון חורים, סתימות ישנות, נסיגת חניכיים או צורך ביישור שיניים שאינן מטופלות בזמן וכראוי עלולות להחמיר ולהוביל לנזקים בלתי הפיכים. ביקור אצל רופא שיניים בפתח תקווה, אם אתם גרים שם למשל, חשוב שיעשה באופן תדיר כדי למנוע מחלות עתידיות וכן לטפל בכאלה שכבר נוצרו ונמצאות בראשית התפתחותן. ביקור תקופתי אצל רופא השיניים ימנע מכם סיבוכים, כאבים ועלויות מיותרות. כאשר מדובר בילדים, הביקור אצל רופא שיניים הינו משמעותי במיוחד. אצל ילדים ישנה נטייה להשחרה של השיניים והשילוב של צריכת ממתקים שונים ואי הקפדה על צחצוח נכון עלול להוביל להיווצרות חורים. 

סוגי בעיות שיניים והטיפול בהן

אחת מבעיות השיניים השכיחות היא עששת. מדובר בפגם המטופל בתחום רפואת שיניים משמרת. ביקורים תכופים אצל שיננית יבטיחו לכם שמירה על היגיינה נאותה של הפה והימנעות מהיווצרות עששת. הביקור אצל רופא השיניים נדרש על מנת שלא להגיע לטיפולי שורש מורכבים וכואבים. במידה ונוצרים חורים בשיניים, הרי שטיפול מהיר בהם ימנע החמרה ואת הצורך להגעה לעקירות כואבות. רופא השיניים יספק לכם מענה מקצועי למגוון בעיות בתחום בריאות הפה כגון:

  • פולפיטיס – דלקת הנוצרת בפקעת העצבים ובכלי הדם המזינים את השן. הפקעת העצבית נקראת מוך השן והיווצרות דלקת בה נובעת מאי טיפול בעששת. הדלקת מתבטאת בהפרשת חומרים רעילים על ידי חיידקים החודרים למוך השן. הדלקת גורמת לכאבים עזים בשיניים ויש לטפל בה באופן יעיל ומהיר.
  • ניקוי אבן והרובד הדנטלי – טיפול אצל רופא השיניים חיוני גם לשמירה על בריאות החניכיים בהן עלולות להיווצר שלל בעיות. הפלאק שהינו רובד החיידקים שנוצר על גבי השיניים, הופך עם הזמן לאבנית שיש להסירה. ללא טיפול ניקוי אבן, הרובד החיידקי יגרום להיווצרות דלקת חניכיים שתפגע בשיניים ותגרום לנסיגת חניכיים.
  • אסתטיקה דנטלית – טיפולים אסתטיים הפכו למרכיב משמעותי בשגרת החיים של רבים מאיתנו. כיום, ניתן לבצע טיפולי יישור שיניים גם במבוגרים וכמובן שניתן לבצע טיפולי הבהרה והלבנת שיניים וכן התקנת ציפויים אסתטיים שיעניקו לכם מראה שיניים זוהר, נקי, ומבריק. 

לסיכום, ביקור אצל רופא שיניים נועד לשמור על היגיינה נכונה של הפה ועל בריאות השיניים והחניכיים. רופאי שיניים הינן בעלי כישורים, ידע וניסיון בטיפול במגוון בעיות פה ולסת וחשוב מכך במניעתן. ההקפדה על ביקורים שגרתיים אצל השיננית ורופא השיניים הינה בעלת חשיבות רבה ויש להרגיל עצמנו לשמירה על תחזוקה נאותה של השיניים והפה ולהקפיד על ביקורים תקופתיים אצל רופא השיניים כפי שנדרש.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]