עבודות אינסטלציה - 0404
עבודות אינסטלציה freepik

עבודות אינסטלציה

מים הם סם החיים ובכדי לחיות אנחנו זקוקים לזמינות מלאה שלהם בכל רגע נתון. יחד עם זאת, את המים שמגיעים אל הסביבה שלנו, אנחנו מעדיפים להשאיר בשליטה מלאה שלנו, זורמים אלינו בתוך צינורות ומתפנים מהסביבה שלנו בתוך צינורות נפרדים. על המשימה הזאת אחראי תחום ספציפי בענף הבניין, תחום שנקרא עבודות אינסטלציה וכולל בתוכו כל סוג של עבודה או פעולה המבוצע באחת המערכות המיועדות להוביל אלינו מים, לאפשר לנו להשתמש בהם בצורה יעילה ולפנות מאיתנו את העודפים. האם כל אינסטלטור 24 שעות יכול לספק לנו שירותי אינסטלציה? על כך תוכלו לקרוא בשורות הבאות.

עבודות אינסטלציה ברמת התשתית

את עולם האינסטלציה נהוג לחלק לשכבת התשתיות ולשכבת השימושים. שכבת התשתיות אמורה לספק לנו את הפונקציונלית הבסיסית וההכרחית הנדרשת לנו על מנת לעשות שימוש במים למטרותינו היומיומיות. שכבה זו כוללת את צנרת המים המתחברת אל מקור המים העירוני ומובילה את המים דרך הקירות, אל הברזים המפוזרים בביתנו, בדרך כלל בחדרים הנקראים חדרים רטובים וכוללים את המטבח, חדר השירותים וחדר האמבטיה, כמו גם לאזורים אחרים כמו מרפסת, מרפסת שירות וכן הלאה. שכבה זו כוללת גם את כל נקודות הקצה המאובזרות באמצעות כלים סניטריים כמו ברזים, כיורים, אסלות, אגני אמבטיה, מקלחונים וכן הלאה. לבסוף מערכת הניקוז שכוללת את חורי הניקוז והאביזרים הסניטריים המותקנים בהם וכן את צנרת הביוב שמיועדת להוביל את המים המנוקזים הרחק מאיתנו אל יעדם.

לפרטים נוספים היכנסו לאתר – https://plumbers-israel.co.il/

שכבת השימושים של עולם האינסטלציה

שכבת השימושים היא מעין שכבת המותרות של עולם האינסטלציה. בכדי להשתמש במים בצורה טובה בביתנו, אנחנו לא צריכים יותר מאשר שורה של עבודות אינסטלציה ברמת התשתית, לרבות פרישת צנרת והתקנת נקודות קצה וכלים סניטריים. יחד עם זאת, אנחנו בהחלט יכולים לשפר את איכות החיים שלנו באמצעות תכנון נכון יותר של מערך המים בבית ובכלל זה הזזת נקודות אינסטלציה, הוספת נקודות אינסטלציה, הוספת מסננים, הוספת לחץ והספק, שדרוג כלים סניטריים גם מבחינה פונקציונלית וגם מבחינה עיצובית, שיפור הניקוז וכן הלאה. גם פעולות אלה נכללות בקטגוריה הכוללת של עבודות אינסטלציה ומבוצעות כולן על ידי מומחי אינסטלציה מתאימים.

לא כל אינסטלטור הוא איש אינסטלציה

אינסטלטורים מומלצים 24/7 בטקסטס : אחרי שאמרנו את כל זה, חשוב להדגיש שלא כל אינסטלטור 24 שעות מתאים לכל עבודת אינסטלציה. ישנן עבודות אינסטלציה הדורשות מעגלי ידע רחבים יותר מאשר אלו שמחזיקים בהם אינסטלטורים רבים. אמנם אינסטלטור מוסמך אמור לרכוש את כל מאגרי הידע הללו כך שיוכל לבחור את הנתיב בו הוא רוצה להתמחות בעולם האינסטלציה, אלא שבפועל אינסטלטורים רבים בוחרים בטווח מאוד מצומצם של שירותים, בהם קיימת פרנסה לא רעה. אם אתם רוצים לבצע עבודות אינסטלציה מעט יותר מורכבות מאשר פתיחת סתימות או החלפת ברז, כדאי לעבוד עם קבלן אינסטלציה או עם מומחה אינסטלציה בעל ניסיון בתכנון ופרישה של מערכי אינסטלציה על כל המרכיבים הקיים והאפשריים בתחום זה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]