איך משתמשים בוופורייזר - 0404
איך משתמשים בוופורייזר freepik

איך משתמשים בוופורייזר

בשנים האחרונות הפך השימוש בוופורייזר (מאייד) לנפוץ מאוד ברחבי העולם, וגם בישראל יש לא מעט משתמשים שמבינים ומעריכים את יתרונותיו. יחד עם זאת, מאחר שמדובר במוצר יחסית חדש בארצנו התופס נכבד הולך וגדל, עדיין לא כולם יודעים כיצד משתמשים בוופורייזר. אז בשורות הבאות יובא הסבר מקיף לגבי השימוש במאייד.

כמה מילים על וופורייזרים

נתחיל בכמה מילים על הוופורייזר עצמו. מדובר במכשיר לאידוי שבאמצעותו מפיקים ושואפים את המרכיבים הפעילים בתמציות צמחים, ובדגש על צמח הקנאביס. הוופורייזר יכול להגיע בשתי תצורות – האחת של מכשיר נייד וקומפקטי והשנייה של מכשיר גדול יותר ונייח. הראשון עובד על סוללה שמחזיקה לכמה שעות ואפשר לשאת אותו לכל מקום כשיוצאים מהבית, אבל הוא מוגבל מבחינת כמות השימוש ליכולות הסוללה. מאידך, המכשיר הנייח או השולחני מחובר ישירות לחשמל, כך שניתן להשתמש בו בתכיפות ובכמות יותר גדולה אולם עקב ממדיו לא ניתן לשאת סתם כך בכיס או בתיק. מידע נוסף באתר MR.SMOKE.

המכשיר עצמו מורכב משלושה חלקים בסיסיים. הראשון הוא תא המילוי אשר בו מניחים את תפרחת הקנאביס או כל צמח אחר, השני הוא תא החימום שגורם להתחממות האוויר האחראית על פעולת האידוי, והשלישי הוא פיית השאיפה. כמו כן לוופורייזרים יש כפתור המאפשר לכוון את הטמפרטורה, ועל כך נרחיב מייד. הבדל אחרון בין המכשירים הוא דרך החימום, שיכולה להיות בשיטת ההסעה או ההולכה. שיטת ההולכה היא הוותיקה יותר ובה יש חימום מהיר, ישיר ופשוט של התפרחת מפני שתאי המילוי והחימום צמודים אחד לשני. התוצאה היא אדים חמים, סמיכים ויבשים יחסית בכמות גדולה, עם מעט צריבה בגרון בדומה לעישון, ומכשירים אלו מומלצים לרוב למתחילים עקב מחירם הזול. לעומת זאת, שיטת החימום בהסעה הינה חדישה, מתקדמת ובריאה יותר ובה תא המילוי ותא החימום אינם מצויים במגע ישיר. כאן אוויר חם מגיע לתא המילוי ומאדה את הקנאביס ללא שריפה, באופן אחיד ועם טעם נקי וחזק במיוחד.

אז איך להשתמש בוופורייזר

השימוש בוופורייזר פשוט מאוד וכל מה שצריך לעשות הוא לגרוס את התפרחת, להכניס אותה למקום המיועד בתא המילוי, ולשאוף. יחד עם זאת, ישנם כמה אלמנטים ייחודיים שכדאי להכיר, שיתוארו בנקודות להלן:

  • טמפרטורה – לוופורייזר יש כאמור כפתור או כפתורים המאפשרים לכוון את טמפרטורת החימום. בטמפרטורות היותר נמוכות מתאדים ומשתחררים בעיקר החומרים שנותנים את הטעם והארומה, וככל שהטמפרטורה גבוהה יותר כך משתחררים יותר חומרים שנותנים את הרגשת ה- "היי". לכן, בתחילה כדאי לכוון את המכשיר לטמפרטורה בינונית על הסקאלה, ולאחר שחוויתם את האפקט תוכלו להבין האם תרצו להגביר אותו על ידי העלאת הטמפרטורה או שלא.
  • שאיפות – השאיפה בוופורייזר שונה משאיפה בעישון. במכשיר זה יש לקחת שאיפות איטיות, אחידות וארוכות הנמשכות כל אחת כחמש שניות, דבר שיאפשר איסוף וניצול אופטימאלי של החומרים הפעילים. להגברת האפקט ניתן להחזיק את האוויר הנשאף בריאות לזמן יותר ויותר ממושך. בנוסף, בניגוד לעישון ג'וינט בו השאיפות מגיעות בעיקר מהשפתיים או הגרון, בוופורייזר יש להשתדל שהשאיפות יגיעו מאזור הסרעפת והריאות.
  • מילוי החומר – ככלל, וופורייזר נחשב למכשיר יותר חסכוני בקנאביס מאשר עישון בג'וינט או בבאנג. לכל מכשיר יש תא מילוי בגודל שונה ולכן ניתן למלא כמויות שונות, העומדות בממוצע על כ- 0.3 גרם, ומה שצריך לעשות הוא למלא את התא עד הסוף.
  • השפעה – ככל שמשתמשים ביותר חומר (התלוי בין היתר בגודל תא המילוי), ככל שמחזיקים את האדים יותר זמן בריאות, וככל שהחומר הספציפי פוטנטי יותר – כך ההשפעה גדלה. יחד עם זאת, חשוב לזכור שיש הבדל בין ג'וינט ובאנג לבין וופורייזר, שכן בשיטת האידוי ההשפעה מורגשת לאחר כחמש דקות בערך. כלומר, בעוד שבעישון החומרים הפעילים נעשים זמינים מיידית עקב הטמפרטורה הגבוהה של השריפה, הרי שבאידוי לוקח יותר זמן עד שהם מתפרקים בריאות. לכן, כדאי להיות סבלניים ולבחון את ההרגשה לאורך זמן, מבלי להגזים שלא לצורך.

אז למה דווקא וופורייזר?

ייתכן שהנחיות השימוש שלעיל נראות לכם מעט מורכבות, אך האמת היא שוופורייזר הוא מכשיר מאוד פשוט ואינטואיטיבי לשימוש. אל כל מוצר חדש שמכניסים לחיים יש צורך להתרגל תחילה, וגם עם הוופורייזר אולי יעברו יום או יומיים עד שתקבלו תחושת שליטה. מכאן והלאה תדייקו שוב ושוב את היכולות, את השימוש ואת הטמפרטורות והשאיפות שלכם. בכל מקרה, חשוב לזכור שיש סיבות מוצדקות להעדפה ולפופולאריות הגוברת של וופורייזרים ברחבי העולם.

הסיבה המרכזית היא בריאות השימוש בהשוואה לג'וינט. כידוע, העישון אינו טוב לבריאות שכן הטמפרטורות הגבוהות מביאות לשחרור חומרים בתצורה מזיקה, לרבות החומרים המצויים בנייר העוטף את התפרחת, וכמובן גם השימוש בטבק ביחד עם הקנאביס. לעומת זאת, בשיטת האידוי לא משתחרר עשן אלא אדים – אוויר חם – המסיעים את המרכיבים הפעילים שהשתחררו מתפרחת הקנאביס, וכמובן שגם אין נייר. לכן, למי שרוצה לשמור על בריאותו, לנגמלים מעישון טבק, לסובלים מבעיות בדרכי הנשימה וכדומה – וופורייזר בהחלט מקנה יתרון.

בנוסף לכך, היעדר העשן בוופורייזר גם נעים יותר לסביבתו של המשתמש, כי לאנשים רבים (אפילו למעשנים) העשן יוצר הפרעה כגון צריבה בעיניים או ריח לא נעים. ואם כבר הוזכר הריח, אחד היתרונות של וופורייזר הוא שניתן לקבל איתו תחושה הרבה יותר חזקה ומדויקת של הטעם והארומה של הקנאביס, למי שאוהב. מעבר לכך, מבחינת תחושת ה- "היי" האפקט של השימוש במאייד נמשך לזמן ארוך יותר, ויש האומרים שהוא גם חזק יותר – למרות שיש להמתין כאמור מספר דקות. המשמעות היא שניתן לקבל יותר תחושה מפחות חומר, ולכן בטווח הארוך מדובר בחיסכון משמעותי בהוצאות על רכישת תפרחות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]