טיפים לתחזוקה והכנה של תשתיות האינסטלציה לקראת החורף - 0404
טיפים לתחזוקה והכנה של תשתיות האינסטלציה לקראת החורף שאטרסטוק

טיפים לתחזוקה והכנה של תשתיות האינסטלציה לקראת החורף

אנחנו חיים בתקופה דינאמית המאופיינת בשינויים רבים שחלים בעולם. זה נכון לתקופת הקורונה אך למען האמת זה היה נכון גם לפני כן. קחו למשל את שינויי האקלים שפוקדים את העולם. בשנה שעברה חווינו בישראל חורף נדיר וקיצוני שהביא כמויות משקעים חסרות תקדים. החורף הזה היה מצוין עבורנו מהרבה בחינות אבל היו לו גם השלכות מרחיקות לכת שכולנו נחרדנו להיווכח בהן. אנחנו מדברים כמובן על אי הכשירות של תשתיות האינסטלציה שפשוטו כמשמעו, קרסו. 

את התשתית הלאומית כנראה לא תוכלו להכין לקראת החורף, אבל את התשתית של הבית או הבניין שלכם, דווקא כן. תפסנו אינסטלטור בבני ברק ועוד אינסטלטור בפתח תקווה – לא סתם אינסטלטורים אלא כאלו שסומנו כהכי מקצועיים בתחומם – ואיגדנו מתוך דבריהם את הטיפים הכי חשובים שיעזרו לכם להכין את התשתית הביתית לחורף הקרוב.

מערכת הניקוז

התפקיד של מערכת הניקוז הוא לפנות את מי הגשמים בכמה שפחות עבודה. כדי להצליח במשימה הזאת, המערכת מתבססת על תכנון חכם של מערכת שיפועים. גגות הבתים שלנו משופעים בזוויות ייעודיות לטובת מלאכת הניקוז, וכמותה גם הצנרת מעוצבת בעובי ייעודי וממוקמת בהתאמה לצרכים הללו. גם המרזבים הם חלק ממערכת הניקוז. כיוון שייעודה של מערכת הניקוז הוא פינוי מי גשמים, אתם בוודאי מבינים שחשיבות תקינותה עולה בכמה מונים בעונת החורף. המערכת צריכה להיות נקייה ומוכנה כדי לקלוט את מי הגשמים ולאפשר להם להגיע בצורה בטוחה לייעדם. 

כל שעליכם לעשות כדי להכין את מערכת הניקוז לחורף הוא לנקות את פתחי הניקוז. נוטים להצטבר שם לכלוכים קטנים כמו מצבורי אבק, אבנים, שקיות, חול וכי"ב. נקו היטב את הפתחים על מנת לאפשר זרימה כמה שיותר חופשית דרכם. לאחר מכן, כדאי לבצע שטיפה בלחץ גבוה של צנרת הניקוז והמרזבים. 

מערכת הביוב

אחרי שהבנו מה תפקידה של מערכת הניקוז ואיך לשמור עליה, נעבור להיכרות עם מערכת הביוב. מערכת זו מיועדת לצורך הובלת שפכים מהבניין או הבית שלנו לתוך מערכת הביוב המקומית שמשרתת את כל העיר או הישוב שאנחנו גרים בו. מערכת הביוב דומה למערכת הניקוז באופן שבו היא מעוצבת. גם היא אינה נסמכת על אף כוח עזר חיצוני אלא מושתת על תכנון חכם של מערכת שיפועים. כדי לשמור עליה כדאי לנקות אותה בצורה מקצועית על ידי אינסטלטור בפתח תקווה. במידה והצטבר במערכת הביוב לכלוך בלתי מתכלה, חובה לנקות אותו. במידה ולא תנקו אותו, הצפות ו/או סתימות יגיעו בשלב מסוים.

מערכת האינסטלציה

התפקיד של מערכת האינסטלציה הוא שינוע של מים לברזים שאנחנו משתמשים בהם. מערכת האינסטלציה כוללת צינור שמוביל מים חמים וצינור שמוביל מים קרים. תחזוקה טובה של המערכת הזו (רלוונטי לכל השנה ולא רק לחורף) כוללת שדרוג של המערכת אחת לכמה שנים. בין לבין, כדאי להחליף את האיטום. אביזרי האיטום נוטים להישחק ולרדת ברמת האפקטיביות שלהם. במצב כזה, הם לא מבצעים את תפקידם כיאות ועלול בשל כך להיווצר מצב של נזילות, טחב ועוד. 

להיות מוכנים לכל תרחיש

אנו ממליצים לבצע את הצעדים הפשוטים שציינו בכתבה בעצמכם או להיעזר באיש מקצוע. יש נטייה לנסות לחסוך ככל הניתן בתחום הזה, אבל לעיתים דווקא הניסיון לחסוך הוא שעולה בסוף ביוקר. אם אתם מחפשים אינסטלטור בפתח תקווה או אינסטלטור בבני ברק שיעשו את העבודה הכי טובה, אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר איתנו ולקבל המלצות בדוקות לאנשי המקצוע האמינים והמקצועיים ביותר.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]