אלבומי נשר נחשפים ועולים לאתר "ישראל נגלית לעין" - 0404
+
אלבומי נשר נחשפים ועולים לאתר "ישראל נגלית לעין"

אלבומי נשר נחשפים ועולים לאתר "ישראל נגלית לעין"

ביום שלישי, 26.9.2017, ו׳ תשרי תשע״ח, בשעה 19:00, יתקיים בהיכל התרבות נשר אירוע השקה חגיגי לדף הישוב ולאלבומי משפחות "נשר נגלית לעין" בהשתתפות ראש העיר נשר, אבי בינמו. האירוע יהיה פתוח לקהל הרחב ומעיריית נשר נמסר כי הציבור מוזמן.

בנשר פועל מזה כשנתיים מיזם כלל ארצי ייחודי. מטרת המיזם לתעד אלבומי משפחות בישוב כחלק מהמורשת הישראלית-לאומית והזיכרון הקולקטיבי. המיזם נקרא "ישראל נגלית לעין" ושותפים בו: מוסד יד יצחק בן־צבי מירושלים, עיריית נשר ורשת המתנ״סים בנשר.

קבוצת מתנדבים בהנחיית רכז "נשר נגלית לעין", אלכס רינגר, חוקרת ומתעדת סיפורי חיים של משפחות נשר באמצעות סריקת תמונות מאלבומים משפחתיים. העלאתם לרשת האינטרנט משמרת אותם לדורות הבאים, למשפחות, לתלמידים ולחוקרים, ומעשירה את התיעוד החזותי הלאומי על משפחות, קהילות וישובים.

רינגר: "בערב ההשקה נזכה להציץ באלבומה של חנה משה, שאביה מרדכי אלנקוה היה מנהל סניף הדואר המנדטורי בנשר; נכיר את אלבומו של אהוד רפפורט, שאביו דב רפפורט, בן לראשוני נשר שרת בפלמ״ח, בצבא הבריטי, בצה״ל ובתפקידים בכירים במפעל נשר; ונראה את מזל סוזין עם חבריה לגן הילדים בחוואסה, בן־דור, על עגלתו של סבא אברהם אלווס העגלון. אלבומים נוספים יועלו בקרוב כשיושלמו. מתנדבי נשר נגלית לעין מזמינים את הציבור לבוא למרכז התיעוד בבית מורשת נשר, רח׳ המגינים 26, להכיר את המיזם, להצטרף למתעדים ולתעד את אלבום משפחתם".