סוכל ניסיון חיסול בין עבריינים בירושלים: נעצרו חברי ה'כנופיה הירושלמית' - 0404
+
סוכל ניסיון חיסול בין עבריינים בירושלים: נעצרו חברי ה'כנופיה הירושלמית' דוברות המשטרה

סוכל ניסיון חיסול בין עבריינים בירושלים: נעצרו חברי ה'כנופיה הירושלמית'

המשטרה עצרה 7 חשודים שעפ"י החשד פעלו, תכננו ונערכו להוציא לפועל פגיעה בתושב ירושלים, עמו קיימת ביניהם סכסוך לאורך שנים על רקע פלילי.

ראשיתה של החקירה לפני כשלושה שבועות, בלשי יחידה המרכזית הבחינו כי שניים מהחשודים מגיעים לשכונת מגורים בדרום העיר, שם הסתתרו מאחורי סבך שיחים המצוי אל מול כניסה לבניין מגורים של תושב העיר כשבידיהם תיק ובו כלי עבודה , כבלים וציוד נוסף. בסריקות במקום אותרה מצלמה שהותקנה על גבי עץ וכוונה לכיוון חניון בניין המגורים הסגור בשערים הנפתחים באמצעות שלט.

יומיים לאחר מכן הבחינו הבלשים בראש הכנופיה כשהוא סורק את בנין המגורים ברכבו ועמו תושב בית צפאפא המוכר כבעל מוסך. כמה שעות לאחר מכן הגיע תושב בית צפאפא לבניין המגורים כשעל גבו תיק ונכנס לחניון הבניין.

מיד עם יציאתו מהחניון החשוד נעצר על ידי הבלשים ועוד באותו הלילה נעצרו כלל המעורבים שהובאו לחקירה ביחידה המרכזית. במקביל למעצרים עלה חשד כי בחניון הבניין הוטמן מטען חבלה ולפיכך פונו תושבי הבניין ולמקום הוזעקו חבלנים שהחלו בסריקות בסיומן לא אותר מטען.

חקירת היחידה המרכזית במשטרה לצד רצף האירועים הובילו לכך שכיוון החקירה העיד על ניסיון חיסול שסוכל. מהחקירה עולה כי כוונת החשודים היתה, עפ"י החשד, לפגוע בתושב המקום, עימו קיים ביניהם סכסוך רב שנים על רקע פלילי, ולפיכך ביצעו פעילות הכנה מקדימה שכללה הצבת מצלמה שכוונה לביתו, ניסיון שכפול שערי חניון הבניין ועוד. כל זאת וכפי שעולה עד כה מהחקירה, מתוך מטרה לבחון את הדרך לממש את כוונתם ולפגוע בתושב ירושלים.

הממצאים שאותרו באזור בהם הצבת מצלמות שמעבירות מידע באופן ישיר אודות כל תנועה, כניסה ויציאה מבנין המגורים, ניסיון שכפול שלט שער הכניסה לחניון ועוד יש בהם כדי להעיד על הכנה מדוקדקת טרם ביצוע כוונותיהם. כאמור בלשי הימ"ר עצרו 7 חשודים, בהם ראש כנופיה המכונה ה'כנופיה הירושלמית' ו- 6 מאנשיו תושבי יבנה, תל אביב, ירושלים ובית צפאפא.