סיכום הניצחון של מכבי חיפה על רעננה. טור דעה של אלירן שלו - 0404
+
סיכום הניצחון של מכבי חיפה על רעננה. טור דעה של אלירן שלו יוסי שקל

סיכום הניצחון של מכבי חיפה על רעננה. טור דעה של אלירן שלו

מכבי חיפה קיבלה יריבה בהזמנה במשחק הביתי אמש (שבת) מול הפועל רעננה שהסתיים בניצחון 2:4, אז נכון שיכולת קבוצתית עדיין אין והמשחק התנהל בעיקר בקצב איטי עם לא מעט איבודי כדור, אבל סוף סוף ראו יכולת אישית נהדרת של שחקנים כמו סלליך, אזולאי וקוסטדינוב שהיו הטובים במגרש והרבה בזכותם הירוקים ירדו מנצחים.

מאמן הקבוצה גיא לוזון, הפנים את הטעויות שעשה מול בני יהודה והפועל עכו בבחירת ההרכב והמערך שהציב מולן שהקל עליהן ואתמול מול רעננה הוא עלה עם ההרכב שאיתו צריך היה לפתוח ובמיוחד חוליית הקישור שהוכיחה את עצמה. אזולאי הביא את הערך מוסף שכ"כ היה חסר בקישור בשנים האחרונות, שחקן שמגיע מאחור, מוסר ומאיים על השער והשאלה האם יעשה זאת מול קבוצות שהן לא רעננה. גם קוסטדינוב בעמדה יותר קדמית בא לידי ביטוי והיה בכל מקום במגרש ובא על שכרו עם שער בכורה בליגה.

דוס סנטוס שהוחלף אתמול במחצית השנייה אמור להיות כשיר למשחק ביום ראשון מול מכבי ת"א, הירוקים מודעים לחשיבות של הבלם הברזילאי בהגנה ולראייה מה שקרה לאחר שיצא, הייתה התפרקות וחוסר ריכוז בחלק האחורי שגרמו לרעננה להבקיע 2 שערים ולא היו רחוקים לכבוש גם את השלישי. למזלם של הירוקים היתרון היה גדול מדי בשביל לאיים על הניצחון. מי שצפוי להיות בסגל במקומו של בן דוד הוא רמי גרשון, אך ספק אם יפתח.

במועדון היו מרוצים באופן כללי מההופעה של הירוקים, אך יודעים שהיכולת חייבת להשתפר ושזה לא יספיק מול מכבי ת"א. מלבד השחקנים שהזכרתי שבלטו גם מאבוקה ובן הרוש זכו למחמאות על היכולת שלהם במשחק. מי שהיו פחות מרוצים הם השחקנים שלא שותפו כמו ורמוט, דמארי וקאיו, אך זה עתיד לקרות לא מעט העונה עקב הסגל העמוק במיוחד בחלק הקדמי ומעניין איך גיא יתמודד עם זה.

לקראת מכבי ת"א לוזון נוטה לתת קרדיט להרכב שניצח אמש, אך ישנה התלבטות אחת בלבד, האם להסיט את רוקביצה לעמדת החלוץ במקומו של קלאוס, שאמנם לא כבש אך עשה המון תנועה ולהכניס לאגף את מזרחי או קאיו.

השבוע מאמן הירוקים יתרגל את האופציות ויחליט מה הכי נכון לעשות. בנושא אחר, למרות גל השמועות על פערים כספיים באתרים וברחבי המדיה, אביו של מאור הכחיש זאת בסופ"ש והודה שאין שום פערים ויש מספר סוגיות קטנות שצריך לסגור אותן והיום ייפגשו כל הצדדים על מנת לעשות זאת. החתימה תגיע היום? אפשרי אבל לא ודאי.