הורים במודיעין: "ערבים מטרידים את בנותינו ברחבי העיר". תושבים: ״פותחים דלתות בתים - אין ביטחון״ - 0404
+
הורים במודיעין: "ערבים מטרידים את בנותינו ברחבי העיר". תושבים: ״פותחים דלתות בתים – אין ביטחון״ 0404

הורים במודיעין: "ערבים מטרידים את בנותינו ברחבי העיר". תושבים: ״פותחים דלתות בתים – אין ביטחון״

תופעה חדשה ומסוכנת בעיר מודיעין: הורים רבים מתלוננים כי בנותיהם דיווחו להם על הטרדות מצד קבוצות ערבים ברחבי העיר. עוד מדווחים תושבי העיר על מכת התפרצויות שמלווה בפתיחת דלתות הבתים במהלך היום.

"לפני שבועיים הבת שלי טיילה עם חברותיה והיתה קבוצת נערים ערבים שהציקה להן. שרקו לעברם, קראו בשמות, הפחידו אותן" – כך תיארה אם ממודיעין את סיפור ההטרדה של בתה והוסיפה: "מסוכן להסתובב בפארקים בלילות".

א', תושב העיר, סיפר לחדשות 0404: "רק אתמול בצאת השבת, חבורת נערים ערבים הציקה שוב ושוב ברחבי הקניון בעיר לבנות שהסתובבו בין החנויות. זו הטרדה שיכולה להסתיים באסון. אנחנו כבר מבינים, שומעים ויודעים על הארועים שקורים כמעט כל יום ברחבי הארץ. זו תופעה שמתפתחת במודיעין ואפשר כעת להתגבר עליה. אם לא ייתנו על זה דגש כעת הם ירגישו חופשי להמשיך בהתנהגות הברברית שלהם".

"לא צריך להיות גאונים כדי להבחין שכמעט כל יום יש תלונות עליהם. מספיק להכנס לקבוצות העיר השונות ולקרוא. לא מבין מהיכן האומץ שיש להם. בחלק מהפעמים קבוצות הערבים טוענות שהם חלק מצוות הניקיון בעיר, שזה בכלל הזוי שהם משתמשים ב"אישור" שכזה לשאלה מה הם עושים בעיר. תגיע פעם אחת שהם פשוט יחליטו לא רק לדבר, ואז מה? מי ייקח אחריות? למה מחכים שהבנות לא ירצו ללכת כי הן מפחדות? ב'עיר העתיד' מודיעין הגיוני שדבר כזה יתרחש״?

"אנחנו כבר לא מדברים כאן על ההתפרצויות לבתים", אומרת תושבת העיר ואמא לבת 14 שגרה בשכונת הפרחים לחדשות 0404, "אתם יכולים לבדוק את המספרים ולתפוס אותי במילה. כמעט כל יום יש כאן אמבוש על רחוב אחר, זה לא פוסח על אף שכונה בעיר, אנשים כבר מפחדים ללכת לישון בלילות. יש הורים שהצטרפו לסיירת הורים ויש הורים שהצטרפו לסיירות ביטחון משלהם. הם פשוט מסתובבים ברחוב בשעות הלילה ועושים עבודה של שוטרים וכל זה כשאנחנו משלמים גם על הביטחון באופן נפרד בעיר הזאת".

"לשכנה שלנו נכנסו הביתה כשהיא ישנה עם הבנות שלה במיטה, לקחו את כל הציוד מחשב, לפטופ, כל מה שהם ראו ולקינוח את המפתחות של הרכב. הם גם נסעו עם הציוד ברכב שלהם. כל יום תשמעו כזה סיפור ממקום אחר בעיר. הם פשוט הבינו שלא עושים להם כלום אז הם ממשיכים".

"מאז אוגוסט התחילה ׳מכת ידיות׳ במודיעין – כך אנחנו מכנים את זה. עובר מישהו בבניין במהלך היום, מגיע לידית של אחת הדירות, מנסה לפתוח אותה, אם היא פתוחה – הוא זכה. אם לא, הוא מנסה כמה פעמים ועובר הלאה לבית הסמוך. אמא של אחד הילדים מהגן של בני היתה בבית בזמן המעשה ופשוט השתתקה בתוך הבית כשהלכה בסלון. פוסט שעלה בנושא בקבוצת מודיעין עורר אמהות נוספות ורבות שדיווחו שגם להן זה קרה. אחת אפילו סיפרה שחסמו לה את העינית של הדלת, בכדי שלא תוכל לראות מה קורה בצד השני". (בתמונה: פארק במודיעין).