מה חשוב לבדוק לפני רכישת מקרר חדש? - 0404
מה חשוב לבדוק לפני רכישת מקרר חדש? pexels

מה חשוב לבדוק לפני רכישת מקרר חדש?

רכישה של מוצרי חשמל למטבח מחייבת חשיבה והבנה של הצרכים שלכם בחלל זה. יש לקחת בחשבון את הגודל הרצוי שלהם, המיקום שבו יונחו במטבח, המבנה, העיצוב שלהם וכמובן המחיר. אחרי שגיבשתם את הפרטים הכלליים, אפשר לרדת לפרטים הקטנים אך המאוד חשובים.

דלתות וחלוקה פנימית

מקרר סטנדרטי הוא צר יחסית וכולל דלת אחת ומקפיא עליון או תחתון לפי בחירה. ישנם מקררים עם שתי דלתות שבהם קיימת חלוקה באמצע תא הקירור, וישנם מקררים עם שתי דלתות ותא קירור ללא חלוקה. תא ללא חלוקה באמצע מאפשר לאחסן גם סירים רחבים ותבניות שבמקרר מחולק אינם ניתנים לאחסון. חשוב מאוד לבחון את החלוקה הפנימית של המדפים, גודלם, גובהם, אם יש מגירות או תאי אחסון מיוחדים, כיצד מחולקים מדפי הדלתות והבקבוקים.  

מיקום המקפיא

ישנם סוגים שונים של מקררים, כאלה עם מקפיא עליון, כאלה עם מקפיא תחתון וחשוב להחליט מה נוח ופרקטי עבורכם. הגישה למקפיא עליון נוחה יותר מאשר למקפיא תחתון, וכך גם היכולת להתמצא ולאתר את הדרוש. עם זאת, כשיש ילדים קטנים המנסים להגיע אל הגלידות והארטיקים במקפיא, נוח יותר שהמקפיא נמצא בחלק התחתון של המקרר. מקפיא המצוי בדלת השמאלית של המקרר, לצד תא הקירור מאפשר גישה נוחה ומיועד למי שעושה בו שימוש רב. עם זאת, חשוב לדעת שמקפיא לצד מקרר גורע מרוחב המדפים במקרר. גם בתוך המקפיא יש חלוקה שונה של מדפים, מגירות או תא גדול ללא חלוקה. הבחירה בנושא זה היא לפי טעמכם האישי, מידת השימוש והאחסון של מוצרי מזון במקפיא ועוד.

חיסכון בחשמל

לכל מכשיר חשמלי ישנה טבלה המציינת את פרטיו, כולל רמת צריכת החשמל. המקררים היום ברובם חסכוניים בחשמל, וניתן לבחון זאת על פי הדירוג בתווית תיאור המוצר, כאשר A מציין צריכת חשמל חסכונית יותר ו-G מציין צריכת חשמל חסכונית פחות. 

ברז מים וקוביות קרח

ישנם מקררים שבהם מצוי ברז מים חיצוני, קיוסק, ואפילו מתקן להכנת קוביות קרח אוטומטי או פתיתי קרח מחוץ לדלת, ואחרים שמייצרים קוביות קרח באופן אוטומטי בתא ההקפאה. במקררים שבהם מותקן ברז מים חיצוני או מתקן להכנת קוביות קרח, יש צורך להחליף את הפילטר המסנן את המים אחת לתקופה כפי שעושים בבר מים ביתי.

נוחות הניקוי

המקרר מכיל את המזון שלנו, שנוטה לפעמים להישפך וללכלך, וכמו כל מקום וחלק בבית שלנו, גם אותו יש צורך לנקות מפעם לפעם וחשוב שהניקוי יהיה נוח. לפני הרכישה חשוב לבדוק את נוחות פירוק המדפים, את היכולת לנקות אותם היטב או לשנות את מיקומם בהתאם לצורך. מדפים רחבים העשויים מזכוכית יהיו נוחים לניקוי ממדפים העשויים רשת, דרכם גם עובר הלכלוך למדפים נוספים. בדקו שהמגירות ניתנות לפירוק קל ושיש גישה לכל חלק בנוחות.  

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]