לא נעים: הכל על פתיחת סתימה בכיור - 0404
לא נעים: הכל על פתיחת סתימה בכיור freepik

לא נעים: הכל על פתיחת סתימה בכיור

אין ספק שאחת התקלות הפחות נעימות בכל הקשור לטיפול בתקלות אינסטלציה היא סתימה בכיור. מעבר לעובדה שאתם לא יכולים להשתמש בכיור, מדובר במחזה ויזואלי המלווה בריחות לא נעימים במיוחד.

במאמר הבא נסביר מה גורם לסתימה בכיור, מה תוכלו לעשות בעצמכם וגם, איך אינסטלטור מקצועי יפתח אותה? כל התשובות.

מה הגורמים לסתימה בכיור?

ברוב המקרים סתימה בכיור תתרחש כתוצאה מהתנהלות לא נכונה שלנו ביום יום. מה זה אומר בפועל? אם אתם נוהגים לשפוך שמן לכיור, שאריות של אוכל, קפה, מקלות אוזניים ושיערות, כל אלה נשטפים ויורדים בפתי הניקוז של הכיור.

במצב כזה, הלכלוך הקשה יצטבר בכוסית של הסיפון שנמצא מתחת לכיור, עד שתתרחש סתימה. בדרך כלל, לפני שתתרחש סתימה מלאה, תוכלו להריח לא נעים שנובע כתוצאה מהצטברות הלכלוך הזה בכוסית של הסיפון.

מה תוכלו לעשות בעצמכם?

לפני שאתם מהרים להזמין אינסטלטור, ודאו שפתח הניקוז של הכיור לא סתום כתוצאה מלכלוך קשה שהצטבר עליו. לאחר מכן, תוכלו לנסות ולפתוח את הסתימה עם פומפה. פשוט שפכו מעט מים לכיור ופמפמו הלוך וחזור, עד שהמים אולי יסכימו לרדת לצנרת הניקוז של הכיור.

חשוב לציין – אל תנסו לעשות דברים שרק יגרמו לנזק גדול יותר. אל תחדירו לפתח הניקוז חפצים חדים, אתם רק יכולים לגרום לנזק גדול יותר לצנרת. בנוסף, אל תשתמשו בחומרים כימיים או חומצות כאלה ואחרות, גם הן יכולות לגרום לנזק.

במידה ולא הצלחתם לפתוח את הסתימה עם הפומפה, פשוט הזמינו אינסטלטור מקצועי שיאתר את הסתימה ויפתח אותה.

כך אינסטלטור יפתח את הסתימה

בתור התחלה האינסטלטור ייגש אל הסיפון שמתחת לכיור, יפתח אותו וישלוף את הכוסית שמנקזת אליה את כל הלכלוך הקשה. הוא ינקה את הכוס מהלכלוך, יחזיר אותה למקומה ויבדוק אם הסתימה נפתחה.

במידה ולא, סביר להניח שמדובר סתימה מורכבת ועמוקה יותר בעומק צנרת הניקוז. במצב כזה, הוא יצטרך לאתר את קופסת הביקורת הסמוכה ולפתוח את הסתימה באמצעות קפיץ ידני או ספירלה חשמלית.

במידה ובעל המקצוע פתח את הסתימה באמצעות קפיץ, תמיד תוכלו לבקש ממנו שיראה לכם מה גרם לסתימה. ברוב המקרים, מדובר במגבונים לחים ושומן שסותמים את הניקוז של הביוב.

אחריות על פתיחת סתימה בכיור

חשוב לציין –  לא משנה באיזה אזור נמצאת התקלה ואם הזמנתם אינסטלטור ברעננה והסביבה או כל מקום אחר בארץ. על פתיחת סתימה בכיור ברוב המקרים אין אחריות, שכן האינסטלטור לא יכול לשלוט על ההתנהלות שלכם ביום יום. אם תמשיכו להשליך לכלוך קשה לכיור, הסתימה תחזור ואתם תצטרכו להזמין שוב את האינסטלטור.

בכל אופן, לכל אינסטלטור יש את המדיניות שלו בנושא האחריות, כך שלפני שאתם מזמינים אותו ודאו מראש מה קורה במידה והסתימה חוזרת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]