גישור גירושין-החוק החדש - 0404
גישור גירושין-החוק החדש מגשרת עו"ד מאיה שפירא מנכלי"ת צילום דוד בן יוסף

גישור גירושין-החוק החדש

לפני מספר שנים יצא חוק חדש במדינת ישראל " החוק להסדר התדיינויות במשפחה", המוכר בלשון העממית כ-"חוק הגישור". בניגוד להליך בעבר בו בני זוג שאחד מהם או שניהם רצו להתגרש – נפגשו לראשונה בביהמ"ש, החוק החדש מחייב את בני הזוג להגיע קודם לפגישת מהו"ת (מידע, היכרות ותאום) ביחידת הסיוע.

ביחידת הסיוע יפגשו בני הזוג עם עובדת סוציאלית כדי לשמוע על החלופות להליך המשפטי, שהנפוצה בהם היא הליך גישור גירושין.

 הסיבות לחיקוק החוק הן מגוונות, כמו העומס בבתי המפשט וכולי, אך דומה שהסיבה המרכזית היא מתן אפשרות לבני הזוג "לרדת מהעץ" של ההליך המפטי ולפנות לאפיקים קצרים זולים ונעימים יותר, שיוכלו להשאיר ביניהם ערוצי תקשורת להמשך הדרך ולטובת הילדים.

לכן, בכל תיק שנפתח בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, בני הזוג מוזמנים לפגישת מהו"ת בה יושבים בני הזוג עם עובד/ת סוצאלית במספר פגישות (עד 4 פגישות) מנסים ביחד להבין מה הדרך הנכונה ביותר עבור בני הזוג להמשך הקשר, האם זה שלום בית, גישור, גירושין בשיתוף פעולה או תהליך משפטי.

כספית- תהליך גישור הינו תהליך שהעלות שלו משמעותית נמוכה יותר מתהליך משפטי, ברוב המקרים תהליך משפטי יהיה יקר יותר בפי 10 מתהליך גישור!!! כסף שבטוח אפשר היה אפשר למצוא לו יעוד טוב ומהנה יותר.

זמן -תהליך של גישור גירושין מלא מתחילת התהליך עד לחתימה על ההסכם נע בין חודשיים לשלושה חודשים שמתנהלים על מי מנוחות, ללא הוכחות, דיונים בבתי משפט, תהליך משפטי עלול להיגרר לתקופה של שנים…

בריאות הנפש-תהליך גישור מתנהל בצורה חברית ששני בני הזוג עם אינטרס משותף, להגיע להסכם גירושין הוגן וטובת הילדים לנגד עיניהם בדרך כלל מתנהל ללא לחצים וכעסים מיותרים שמשפעים על בריאות הנפש ובריאות הגוף.

ההשפעה על הילדים- בתהליך משפטי, הבית נכנס פעמים רבות למצב מלחמה. והילדים מבינים, הם מרגישים, הם חווים. אין להם יכולת להתגונן או להשפיע על כך. מדובר במדרון חלקלק. אף ילד לא רוצה לראות את הוריו בחוסר תקשורת ובמלחמה כוללת שכל שיח הופך להיות מריבה.

בתהליך גישור לגירושין, מגשרים טובים יצרו שיח בונה גם בהליך ובעיקר בסיס להמשך הדרך.  

המשך הדרך-זאת הסיבה החשובה ביותר לנהל את הגירושין בתהליך גישור מסודר. צריך לזכור, שתמיד תישארו הורים משותפים. להמשך הורות טובה ונכונה "לחץ כאן" .

כשבני הזוג מתגרשים בתהליך משפטי סביר להניח שהם יסיימו (לפחות אחד מהם) את התהליך עם טעם מר ולא ירצו להיות בקשר עם הבן זוג, בתהליך גישור לאחר שהגיעו להחלטות משותפות בצורה רגועה ברוב המקרים בני הזוג יסיימו עם טעם טוב ויישארו בקשר בריא ונכון.

המדד להצלחה אצלנו במוסכם הוא, שהקשר ההורי נשאר ואף ילד לא סוחב על גבו הצעיר את חוויית הגירושין. נפרדים כזוג אך לא מפרקים את המשפחה.

צרו קשר דרך: הטלפון שלנו 1-700-707-736 – , אתר הבית, פייסבוק, ערוץ יוטיוב

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]