ההתאחדות לכדורגל מגנה את שלמה שרף: "הניחוח המבאיש שעולה מאמירתו מחייב ענישה מחמירה והוקעה ציבורית" - 0404
ההתאחדות לכדורגל מגנה את שלמה שרף: ויקיפדיה

ההתאחדות לכדורגל מגנה את שלמה שרף: "הניחוח המבאיש שעולה מאמירתו מחייב ענישה מחמירה והוקעה ציבורית"

במכבי פ"ת זעמו הערב (מוצאי השבת) על פרשן ערוץ הספורט ומאמן נבחרת ישראל לשעבר שלמה שרף, בעקבות ההערה הגזענית ("שילך לאכול בננות") כלפי החלוץ מפנמה, אבדיאל ארויו. בעקבות ההערה, החליטו בערוץ הספורט להשעות את הפרשן עד להודעה חדשה.

מהקבוצה ממלאבס נמסר: "לאחר התבטאות זאת, לא נאפשר לאדון שלמה שרף להכנס למשחקי הבית של מכבי פ"ת, אנו נפנה לספורט 5 על מנת להודיע להם על כך וכן אנו צפויים לתבוע את שלמה שרף, עקב לשון הרע וגזענות על ההתבטאות האומללה הזו".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "מול תופעות של גזענות יש לעמוד בצורה ברורה. אמירתו של שלמה שרף אינה ראויה ואין לה מקום בספורט הישראלי ובחברה בכלל. נכון נהגו בספורט 5 כאשר החליטו להשעות את שרף. ביחד נשמור על הספורט כמקום שיש בו מקום לכל אחד ואחת בלי הבדל דת, גזע ומין".

ממנהלת הליגה נמסר: "אנו רואים בחומרה רבה את ההתבטאות המכוערת והגזענית של שלמה שרף ולא נעבור עליה בשתיקה. נפעל מול הזכיין למיצוי הליך משמעתי משמעותי כנגדו. לא נאפשר לאף אדם לפגוע בשחקנים על בסיס דת, גזע או מוצא".

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "ההתאחדות לכדורגל מביעה שאט נפש מההתבטאות של שלמה שרף, פרשן ערוץ הספורט ומאמן נבחרת ישראל בעבר, כלפי שחקנה הפנמי של מכבי פ״ת אבידל ארויו. השנה היא 2020 וחמור במיוחד שיש מי שמרשה לעצמו לחטוא באמירה כה פוגענית, מעליבה ומבישה. הניחוח המבאיש שעולה מהאמירה של שרף מחייב ענישה מחמירה והוקעה ציבורית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]