המשימה: בחירת מעצב פנים - 0404
המשימה: בחירת מעצב פנים pixabay

המשימה: בחירת מעצב פנים

מעבר דירה או שיפוץ הבית אינם דברים שעושים בקלות ראש. כשאנו בוחרים להוציא סכומי כסף יחסית גדולים עבור שינוי משמעותי וגדול, אנו מצפים לקבל תמורה תואמת. לכן, בחירת מעצב פנים שיקלע בדיוק לטעמך הוא לא עניין של מה בכך. מעצב הפנים צריך לשקף את הסגנון האישי והייחודי שלך על מנת שהתוצר הסופי, הלא הוא הבית שלך, יהיה לשביעות רצונך.

 זה הרבה יותר מלבחור ספה

בחירת מעצב פנים היא לא כמו בחירת ספה לסלון או שטיח לחדר השינה. מעצב פנים טוב לוקח בחשבון גם את הפרטים הקטנים, ומצד שני יש לו גם יכולת לראות את הבית כולו כמכלול.

המקצוע של עיצוב פנים לא מסתכם בבחירת רהיטים. נדרשים ניסיון וידע רב כדי להצליח ליצור תיאום בין החפצים השונים וחדרי הבית, באופן כזה שהבית ישדר סגנון מסוים ולא סתם התקבצות אקראית של רהיטים. בניגוד לספה שניתן להחליף יחסית בקלות, חזות שלמה של בית יותר קשה לשנות.

טעות נפוצה אצל אנשים רבים היא לחסוך בעלויות ולא לשכור מעצב פנים, מתוך המחשבה שבחירת רהיטים היא פעולה שכל אחד יכול לעשות. ואכן לקנות רהיטים זה קל, אך ליצור הרמוניה בין חדרי הבית ובין מגוון החפצים זה כבר עניין אחר. כפי שאנחנו נעדיף שינתח אותנו אדם שלמד רפואה, כך גם בעיצוב הבית נרצה לבחור בבעל ניסיון והכשרה של לימודי עיצוב פנים.

 סגנון מושפע מהתרבות

לתרבויות שונות יש השפעות רבות על סגנונות וסוגי עיצוב. התרבות הערבית, למשל, ידועה בקישוטי הבתים המהודרים, בבנייה המזכירה ארמונות, שילוב כיפות וטקסטורות ושימוש נרחב בצבעי לבן וזהב. לעומת זאת, בתרבות הרוסית, נהוג לעצב את הבית תוך שימוש בטקסטורות אחרות – שימוש רב של תחרה, תמונות קיר קלאסיות ועיצוב כללי צנוע יותר. בבחירת מעצב הפנים חשוב להתחשב באופי הבית שאתם רוצים. במידה ואתם רוצים בית בעיצוב אירופאי למשל, כדאי לבחור במעצב שעיקר עבודתו היא עיצובים אירופאיים או לפחות כזה שמכיר היטב את הסגנון והתנסה בו.

חוות דעת זה לא רק המלצה

לא מספיק להסתכל בעבודות קודמות שהראה לכם מעצב הפנים. עליכם לתשאל גם את הלקוחות הקודמים שלו ולבדוק בעצמכם עד כמה הם מרוצים. אולי תופתעו לגלות שאומנם בתמונות שהראה לכם המעצב כדוגמה, העיצוב מרשים, אך בפועל האנשים הקודמים ששכרו את שירותו לא מרוצים מהעיצוב. אולי הוא עשה עבודה לא טובה, אולי לא עמד בלוחות הזמנים, או שפשוט לא היה נעים לעבוד עמו. מאידך, כמובן שיכול להיות שתגלו שכל האנשים ששכרו את שירותיו היו מרוצים ממנו. בכל מקרה, עדיף לברר ולהיות בטוחים לפני ששוכרים את שירותיו. חוות דעת מניסיון אישי של לקוחות קודמים היא אמנם סובייקטיבית, אך במידה ותשאלו מספר לקוחות, סביר שתקבלו תמונת מצב יחסית מהימנה בנוגע למעצב. לרוב, אנשים מעלים את חוות דעתם לאינטרנט, ולכן חיפוש זריז של שם המעצב יכול לחסוך לכם כמה שיחות טלפון.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]