הקלטת שיחות באייפון - הדרך היחידה, אחת ולתמיד - 0404
הקלטת שיחות באייפון – הדרך היחידה, אחת ולתמיד FREEPIK

הקלטת שיחות באייפון – הדרך היחידה, אחת ולתמיד

 

הרשת מלאה בדיונים, כתבות ומדריכים העוסקים בהקלטת שיחות במכשירי אפל, ולא בכדי: הצורך קיים ומקבל מענה אצל משתמשי אנדרואיד בצורת אפליקציות שונות ורבות להקלטת שיחות אולם דווקא האייפוניסטים שמתגאים שמחזיקים בידם את המכשיר המתקדם ביותר, נשארו בחוץ ולא יכולים להקליט את שיחות הטלפון שלהם.

מלבד בעבור משתמשי אייפון, הקלטת שיחות כבר הפכה לסטנדרט והיום לא רק חברות, עסקים ונותני שירותים מקליטים את השיחות שמתנהלות במוקד שלהם, אלא גם רבים המשתמשים הפרטיים (באנדרואיד, לא באייפון) שהורידו אפליקציה להקלטת שיחות מהחנות ומקליטים ברקע את כל השיחות שלהם. ואם כולם מקליטים שיחות? למה שמשתמשי אייפון לא יקליטו? אז הגיע הזמן לעשות סדר בבלגן ולהסביר אחת ולתמיד כיצד מקליטים שיחות באייפון.

לא תמצאו אפליקציה להקלטת שיחות ב- AppsStor

זה לא נכון לגמרי שאין אפליקציות שמקליטות שיחות באייפון. יש אפליקציות שיסייעו לכם להקליט את השיחה אבל הן שונות מאוד מהאפליקציות להקלטה של אנדרואיד. באנדרואיד האפליקציות מתחברות ל"ברזלים" של המכשיר ומקליטות ישירות מהמיקרופון והאזנייה של המכשיר ואילו באייפון אפשרות זו חסומה ולא קיימת אפליקציה אחת שמסוגלת לעשות את זה. הסיבה לכך שלא תמצאו אפליקציות אייפון שמקליטות שיחות ברקע נובעת מהמדיניות של היצרנית – אפל. באפל מקפידים מאוד על פרטיות וגם רוצים להימנע מהתאמות רגולטוריות שונות במדינות שונות שכן במדינות מסויימות החוק מתיר להקליט את כל השיחות, בחלק אסור להקליט בכלל ובחלק מותר להקליט רק בכפוף לתנאים מסויימים, למשל: במספר מדינות בארה"ב מותר להקליט שיחה רק אם שני הצדדים מודעים לכך שהיא מוקלטת (two party states), מנגד – בישראל אפשר להקליט אם אפילו רק צד אחד מודע להקלטה.

בניגוד לאייפון – שהוא מכשיר שרק יצרן אחד מייצר אותו (אפל), אנדרואיד היא מערכת הפעלה שמותקנת על אלפי סוגי מכשירים ומאות יצרנים שונים – וכך כל יצרן מגדיר מדיניות שלו לגבי הקלטת שיחה. סמסונג ושיאומי למשל מאפשרות הקלטה במכשירים שלהם, בעוד HTC ומוטורולה מגבילות את האפשרות להקליט שיחות. ואם אפל היא היצרן הבלעדי של אייפון והם לא מעוניינים להקליט, אז שום טריק או קומבינה לא תאפשר להקליט שיחות באמצעות אפליקציה על אייפון כמו שמקליטים באנדרואיד.

אז איך בכל זאת מקליטים שיחות באייפון?

כאמור אין אפליקציות שמסוגלות להתחבר למיקרופון ולאזנייה של מכשיר האייפון ולהקליט, אבל זה לא אומר שאי אפשר להקליט כלל. האפשרות היחידה להקליט שיחות באייפון היא באמצעות שירות רשת הטלפוניה. נסביר:

בכל שיחה שאנו מבצעים יש 3 צלעות: המתקשר (אנחנו), הצד השני, ורשת הטלפוניה על גביה מתבצעת השיחה – למשל: הרשת הקווית של בזק או רשת סלולרית של אחת מהספקיות (פרטנר, פלאפון, סלקום וכו'). כבר הבנו שאנחנו לא יכולים להקליט על האייפון שלנו וברור שלא נבקש מהצד השני שיקליט את השיחה. הבשורה הטובה היא שבאמצעות שירות הקלטת שיחות דווקא כן אפשר להקליט את השיחות באייפון.

הקלטת שיחות באמצעות שירות בענן כמו שירות "רובופון" מבית דוטקול עובדת כמו מרכזיה המחברת שיחה בין שני הצדדים ומקליטה את השיחה ברקע. דמיינו שאתם מבצעים שיחת ועידה עם צד נוסף המקליט את הנאמר בשיחה ברקע.

5 יתרונות:

  • אין פספוסים ואין תקלות – הקלטה על גבי הרשת מבטיחה שלא תבצעו שיחה חשובה ותחשבו שהיא מוקלטת ואז תגלו שבטעות לא הוקלטה.
  • איכות ההקלטה גבוהה. למעשה אין פיתרון שבו איכות הסאונד בהקלטה גבוה יותר מאשר באמצעות שירות הקלטת שיחה על גבי הרשת.
  • עובד על כל מכשיר – בזכות כך שהשירות לא מותקן על המכשיר אלא מקליט על גבי הרשת, הוא עובד על כל סוג ודגם של מכשיר, לא משנה אם זה אייפון או אנדרואיד, נייח או נייד – מקליט את הכל ללא מגבלות.
  • השירות קל ופשוט לשימוש ואין צורך להתקין תוכנה או אפליקציה וגם לא להירשם. פשוט נכנסים, מחייגים ומקליטים.
  • והיתרון הברור לאייפוניסטים: סוף-סוף אפשר להקליט שיחות באייפון! אין אפשרות אחרת להקליט שיחות באייפון מלבד באמצעות שירות הקלטה בענן.

2 חסרונות:

  • בגלל שההקלטה לא מתבצעת על המכשיר (באייפון אין באמת ברירה), אז אין אפשרות להקליט ברקע את כל השיחות וצריך ליזום שיחה דרך השירות בכל פעם שרוצים להקליט שיחה.
  • בניגוד לאפליקציה שמותקנת על המכשיר, פה מדובר בשירות שיש לו עלויות ולכן גם השימוש בשירות כרוך בעלות: כ-80 אג' לדקת שיחה. זה כמובן לא חיסרון למשתמשי אייפון כי בין כה וכה לא ניתן להתקין אפליקציה להקלטת שיחות ברקע בחינם באייפון.

הבשורה הטובה היא שלמרות הדיונים והדעות השונות לגבי הקלטת שיחות באייפון, יש פיתרון טוב, נח ונגיש ובתוך מספר דקות כבר תוכלו להקליט את השיחה שלכם באייפון. הוא אמנם לא דומה לפיתרון של משתמשי אנדרואיד (אפליקציה) אבל הוא בהחלט נותן מענה, ואפילו מענה טוב יותר מזה של אפליקציות להקלטת שיחות שיש באנדרואיד במובן שהוא יציב, אמין, מקליט באיכות סאונד גבוהה ולא דורש הרשמה או התקנה מיוחדת – פשוט מחייגים ומקליטים.

– נכתב על ידי רובופון הקלטת שיחות, שירות הקלטת שיחות לכל המכשירים בכל הרשתות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]