החשיבות של ביטוח מקצועי למאמני כושר בישראל - 0404
החשיבות של ביטוח מקצועי למאמני כושר בישראל FREEPIK

החשיבות של ביטוח מקצועי למאמני כושר בישראל

פעילות גופנית מומלצת בקרב רופאים רבים וכן, המודעות לפעילות גופנית רק גברה בקרב האוכלוסייה בישראל. בשנים האחרונות ענף הכושר נמצא בפריחה וישנם המון מכוני כושר ועסקים בתחום הכושר המנוהלים ע"י מאמנים מקצועיים, אך יחד עם זאת, מאמני הכושר שמפעילים עסק בתחום מודעים במיוחד לסיכונים שעשויים לצוץ במהלך האימונים למשל פגיעות גפיים, שברים, בעיות אורתופדיות ואף במקרים מסוימים גם מקרים של התמוטטות המתאמן בעקבות אירוע לב או מכת חום.

זו הסיבה כי רבים מאמנים הכושר בימינו, רוכשים פוליסת ביטוח אחריות מקצועית וזאת על מנת שלא יהיו חשופים לתביעות נזיקין, אם חלילה אחד מהמתאמנים נפצע. למעשה פוליסת ביטוח זו, מכסה את המאמן בהוצאות בית המשפט וסכום התביעה עצמה ומאפשרת לו לעבוד בראש שקט.

גם אם אתם בטוחים בניסיון ובמקצועיות שלכם, מומלץ כי תרכשו ביטוח מאמנים, לכל צרה שלא תבוא. בדרך זו, תוכלו להתמקד בקידום יכולות המתאמן שלכם מבלי לדאוג שחלילה מישהו מהמתאמנים יתבע אתכם. זהו צורך חיוני המהווה נדבך שהוא כורח המציאות מסל ההוצאות של כל מאמן כושר. זה ידוע, כי ענף הספורט הוא מסב אושר לרבים בישראל, אך טומן בחובו הפתעות שחלקן עשויות להיות לא נעימות.

ענף הספורט מתפתח ואיתו כמות של תביעות הנזיקין

אמנם ענף הספורט מתרחב ומתפתח, אך יחד עם זאת גם כמות של תביעות הנזיקין גדלה. רוב התביעות, הינן נגד מאמני כושר אשר פעלו בשוגג ובחוסר תשומת לב. ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר, מכסה את כל אירוע הנזק האפשריים במהלך אימון וכוללת הרחבה לתביעות צד ג'.

החשיפה לתביעות נזיקין, עשויה להשתנות בין הסוגים השונים של האימונים. זו הסיבה כי ישנם פתרונות ביטוח אשר מיועדים באופן אינדיבידואלי למדריכי כושר אישיים, מדריכי פילאטיס, יוגה, מאמני קרב מגע, מאמני ריצה, מאמני כדורגל, כדורסל וכדומה ולרוב המחיר ישתנה בין עיסוק ספורט אחד לשני בעקבות הסיכון המוגבר של אותו סוג ספורט.

מי יכול לרכוש ביטוח מאמנים?

על מנת לרכוש ביטוח מקצועי עליכם לעמוד בתנאים הבאים:

  • להחזיק בתעודת מדריך כושר מבית ספר למאמנים מוכר על ידי משרד התרבות והספורט.
  • להחזיק תעודת מגיש עזרה ראשונה בתוקף. יש לשים לב לתוקף התעודה שכן התוקף שלה פג בכל שנתיים.
  • להחתים את המתאמנים שלכם על הצהרת בריאות טרם קבלתם לאימון. יש לשים לב שבמידה ואתן מאמנים קטינים עליכם להחתים את הורי המתאמן על הצהרה זו.

באמצעות תשלום של פרמיה חודשית תהיו מכוסים מתביעות נזיקין

ישנם הרבה מאמנים שרואים את פוליסת אחריות מקצועית למאמני כושר כנטל או כהוצאה נוספת המכבידה על העסק. אך אסור לשכוח שמדובר על מקצוע שיש בו הרבה סיכונים של פגיעות או פציעות של המתאמנים והסיכון לעבוד ללא ביטוח מקצועי הוא גדול מידי ולא כדאי.

יש לדעת, כי תביעת נזיקין כנגד מאמן כושר, עשויה להסתיים בסכומים של מאות אלפי שקלים ואף יותר. זו הסיבה כי יש לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית בסכומי ביטוח מספקים אשר מותאמת באופן אישי לכל מאמן כושר ולוקחת בחשבון את סוג הספורט והסיכון הייחודי לו, כמות המתאמנים בקבוצה מרובת משתתפים, גילאי המתאמנים ועוד.

מומלץ לרכוש ביטוח מקצועי למאמנים מסוכנות ביטוח בעלת ניסיון רב בתחום הספורט והכושר אשר מכירה את כל הסיכונים בענפי הספורט השונים ועובדת עם מספר רב של חברות ביטוח.

נכתב על ידי – המרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה המשלימה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]