צפו: כוחותינו סיימו את תרגיל הגיס הצפוני "אור הדגן". מפקד פצ"ן: "שיפרנו את המוכנות לאתגרי העתיד" - 0404
+
צילום: דובר צה"ל

צפו: כוחותינו סיימו את תרגיל הגיס הצפוני "אור הדגן". מפקד פצ"ן: "שיפרנו את המוכנות לאתגרי העתיד"

כוחותינו סיימו בצהריים (חמישי) את תרגיל הגיס הצפוני "אור הדגן" שהתקיים בצפון ארצנו בהשתתפות כוחות גדולים של צה"ל.

מדובר בתרגיל הגדול ביותר שנערך מזה כ-19 שנים, אליו זומנו עשרות אלפי אנשי מילואים ובמהלכו תורגלו כוחות צה"ל באוויר, בים וביבשה. מטרתו הייתה שיפור כשירות פיקוד הצפון, הגיס הצפוני ואוגדותיו למלחמה בכל הנוגע להפעלת המערכת המבצעית הרב זרועית בפיקוד הצפון, בדגש על חזית לבנון.

דובר צה"ל

כוחותינו תירגלו יכולות הגנה, מהלומות אש, מודיעין ותמרון במספר גזרות במקביל ולאורך זמן רב, תוך שימור יכולת מבצעית ויכולת לבצע שינוי משימה לאור תמונת מצב מתפתחת.

חיל האוויר תרגל מגוון תרחישי תקיפה והגנה. כוחות זרוע הים תרגלו תקיפות מטרות חוף, סיוע בתמרון כוחות היבשה, סיכול פעילות עוינת וכן הגנה על הנכסים האסטרטגיים של מדינת ישראל. פיקוד העורף תרגל במקביל את מימוש התכנית להעברת תושבים מקו העימות לצורך מיצוי יכולות ההתקפה של צה"ל במרחב היישובים, והגנה על ביטחון התושבים.

דובר צה"ל

מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, אמר בסיום התרגיל כי "במהלך השבועיים האחרונים, תורגלו פיקוד הצפון, על יחידותיו השונות, בהגנה ובהתקפה בחזית הצפונית. שיפרנו את המוכנות לאתגרי העתיד, תוך מימוש תפיסת השילוביות הבין זרועית ובחינת היכולות בהיבטי המודיעין, האש ולבסוף התמרון".

מדובר צה"ל נמסר כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מגרף האימונים לשנת 2017 ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות. עם סיומו חזרו הכוחות בגבול הצפון לשגרת המוכנות שלהם.