איך בוחרים עורך דין רשלנות רפואית - 0404
איך בוחרים עורך דין רשלנות רפואית FREEPIK

איך בוחרים עורך דין רשלנות רפואית

למקרים של רשלנות רפואית יכולות להיות השלכות חמורות ביותר. רשלנות רפואית יכולה לגרום לפגיעות קשות, למתן טיפול מוטעה ואף למוות של המטופל. במקרים רבים, הרשלנות מתבצעת בזמן מתן טיפול לא נכון או לא טוב מספיק – שגורם לפגיעה במטופל ועלול לגרום לו לנזק בלתי הפיך. הדרך היחידה לקבל פיצוי כלשהו במקרה כזה, היא הגשת תביעה על רשלנות רפואית.

מטופלים שסבלו ממקרה של רשלנות רפואית (או בני משפחותיהם), מגישים בדרך כלל תביעה כנגד הרופא או המוסד הרפואי שנהג ברשלנות כלפיהם. לא תמיד קל להוכיח את הדברים, ולכן נדרש ייעוץ משפטי מיוחד במקרים אלה. מבחינה משפטית, מדובר בנושא עדין ורגיש שלא כל עורך דין יכול לטפל בו. לכן, כדי להגיש תביעה בנושא זה, לנצח בה ולקבל את הפיצוי המתאים – יש צורך בהוכחות ברורות שאכן התקיימה רשלנות בטיפול שניתן, וכי הטיפול הזה גרם לנזק שעל התובע להראות ולהוכיח בבית המשפט.   

רשלנות רפואית – נישה בפני עצמה

התחום המשפטי של טיפול ברשלנות רפואית הוא נישה בפני עצמה. אמנם אין באופן רשמי מגמת התמחות בנושא זה, אך עורכי דין שמטפלים במקרים כאלה, כמו עו"ד אלי מאור ועורכי דין מובילים אחרים, זקוקים לניסיון רב ולידע מקצועי שנצבר במשך שנים כדי לסייע בהצלחה למיוצגים שלהם.

נישת הרשלנות הרפואית מצריכה ידע בעולם הרפואה והכרת המונחים המתאימים מעולם זה. בנוסף לכך, עורכי הדין המתמחים בתחום זה זקוקים לניסיון רב כדי להצליח להוכיח שהטיפול שניתן היה רשלני וכי נגרם נזק בעקבות טיפול זה.

עורך דין עם ניסיון בתחום

מכיוון שנדרשים ידע וניסיון רבים בתחום הרפואי-משפטי, כדי לבחור עורך דין שייצג בתביעה על רקע זה, יש לקבל המלצה מפורטת על עורך דין שמתמחה בתחום ושכבר רשם הצלחות בעבר. בנוסף לכך, לפני הגשת התביעה, כדאי לאסוף כמה שיותר מידע על מקרים דומים. עורכי דין לרשלנות רפואית נעזרים לא פעם באתרים שונים כמו בלוג משפטי ומקורות מידע אמינים נוספים ברשת. גם לתובעים עצמם מומלץ לאסוף מידע בעזרת אתרים כאלה, כדי לבוא כמה שיותר מוכנים לפגישה עם עורך הדין וגם למשפט עצמו.

כאשר בוחרים עורך דין עם הידע הדרוש והניסיון המתאים, ניתן להעלות את סיכויי ההצלחה של התביעה במידה רבה. גם גובה הפיצויים שייפסקו בבית המשפט תלוי ביכולת ההוכחה של התביעה, ולכן נדרש אדם שהנישה המובהקת שלו היא טיפול משפטי במקרים של רשלנות רפואית.  

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]