הלקוחות שלכם בדיגיטל – ואיפה אתם? - 0404
הלקוחות שלכם בדיגיטל – ואיפה אתם? 123rf

הלקוחות שלכם בדיגיטל – ואיפה אתם?

כל בעלי העסקים יודעים שהלקוחות שלהם נמצאים גם באינטרנט. היום יותר מתמיד ברור כי עסקים יכולים להגיע ללקוחות מכל הארץ והעולם. כל שנדרש הוא יצירת נוכחות דיגיטלית מתאימה. מה זה אומר וכיצד תוכלו לנצל את שנת 2020 לטובת העסק? הלכנו להתייעץ עם אנשי קונספט1, בניית וקידום אתרים וחזרנו מעודדים מהמצב.

השנה היא שנת קורונה. אנחנו יכולים לרצות שתחלוף כבר, לחלום על השגרה, אבל למעשה ברור לכולנו שהעולם לא יחזור להיות כפי שהיה. אם בתחילה חלק מבעלי העסקים ניסו פשוט להוריד פרופיל ולצאת לחופש, עכשיו ברור להם שאין ברירה אלא לבצע פעולות להגעה ללקוחות במקום בו הם נמצאים. כיוון שרוב הלקוחות נמצאים בבית וגולשים ברשת שעות נוספות, ברור כי עסק שלא זמין באינטרנט לא מביא לקוחות חדשים.

השקעה למען יצירת רווחים

עסקים צריכים להשקיע כל הזמן בפיתוח מתוך מטרה לראות רווחים בעתיד. חלק מהפעולות מביאות לתוצאות והכנסות נוספות כאן ועכשיו אבל רבות מיועדות לטווח הארוך. "השקעה באתר אינטרנט היא אחת מההשקעות הבסיסיות בימינו" מסביר מיכאל כוגן מסוכנות קונספט1 ומפרט: "אתר אינטרנט הוא נכס לכל דבר. הוא עובד ללא הפסקה וכיוון שהוא ברשות העסק, אפשר כל הזמן לקדם אותו, להגיע לעוד לקוחות וכל זאת בלי חשש שפלטפורמה זו או אחרת תחליט להוריד אותו את התכנים שבו".

ברור כי אתר אינטרנט יכול לקדם את העסק, להביא לו עוד לקוחות ואפילו לבצע מכירות באופן אוטומטי. הבעיה היא שרוב בעלי העסקים נפגעו השנה מבחינה כלכלית ולכן הם מנסים להימנע מהשקעות נוספות. "אנחנו לא מנותקים מהמציאות ומכירים היטב את הלקוחות שלנו ושלהם. לכן, החלטנו לפתח פתרון מעשי, זול ומהיר, מתוך מטרה לאפשר לכל עסק לייצר נוכחות דיגיטלית עוד השנה ובמחיר אטרקטיבי" מסביר אלק משוב מסוכנות קונספט1, לבניית אתרים, קידום אתרים אורגני ופרסום ממומן.

מהן תבניות לבניית אתרים?

וורדפרס היא הפלטפורמה הנפוצה ביותר לבניית אתרים ולא במקרה. היא מאפשרת לבעל האתר לבצע שינויים, לשלוט באתר והוא הבעלים הבלעדיים שלו. אפשרויות העיצוב בוורדפרס הן אינסופיות אך רוב העסקים לא זקוקים לתכנות מיוחד אלא לאתר שייצג אותם היטב, שיהיה חדשני, נגיש ושיכיל את האלמנטים שהלקוחות מתעניינים בהם.

תבניות לבניית אתרים מאפשרות לבעלי העסקים לקבל אתר שמבוסס על מבנה ידוע מראש, אך מותאם באופן אישי לצבעי העסק ולאופי שלו. "התבניות כבר נוצרו והן חוסכות את עלויות הפיתוח. העסק יכול ליהנות מאתר שמוקם במהירות, בעלות אטרקטיבית ולהתחיל לקדם אותו מיד" מסביר כוגן. המטרה היא בעצם לאפשר לכל עסק לקדם את עצמו בתקופה זו ולהגיע לקהל נרחב.

השלב הבא או איך להשקיע ולראות רווחים בקרוב

"אלו שעוד לא יצרו תשתית דיגיטלית יכולים להתקדם ולעשות זאת עוד השנה" מציין משוב. "הסתמכות רק על הרשתות החברתיות עלול להתגלות כמאכזב. נדרשת עבודה קשה מאד ברשת החברתית, הפלטפורמה יכולה ליצור הגבלות רבות על העסק ואי אפשר למכור דרכה באופן ישיר. לעומת זאת, אתר אינטרנט יכול להיות מוקם במהרה, להתאים לפעולות השיווק והוא עובד בשביל העסק סביב השעון בלי הפסקה".

כיוון שאתרי התבניות כבר מוכנים לקידום, אפשר להתחיל להזין בהם תוכן, לשלב בהם בלוג ולקדם את האתר. אפשר להתייחס אל האתר כאל כרטיס הביקור המרשים ביותר של העסק ואפשר לקדם אותו ולתת לו לעבוד עבורנו. חשוב לציין כי גם אם לא נעשות פעולות קידום אתרים ישנה חשיבות רבה לקיום האתר ובמיוחד היום כשאנשים מחפשים אחר מידע באינטרנט ומוכנים לבצע קנייה מרחוק.

כל עסק שרוצה להביא לקוחות נוספים, צריך שתהיה לו נוכחות דיגיטלית. שנת 2020 שינתה לא רק את האופן בו פועלים העסקים אלא הדרך בה הלקוחות מחפשים מידע. יותר אנשים נפתחו לאפשרות לקנות דרך האינטרנט, ליצור קשר עם עסקים שנמצאים במקומות מרוחקים מהם ועכשיו גם עסקים שעוד לא יצרו נוכחות ברשת יכולים לעשות זאת בקלות.

הכתבה בשיתוף קונספט1 – סוכנות לשיווק דיגיטלי, קידום ובניית אתרים ופתרונות שיווק מתקדמים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]