מתי נצטרך עורך דין לשון הרע - 0404
מתי נצטרך עורך דין לשון הרע FREEPIK

מתי נצטרך עורך דין לשון הרע

איום בתביעת לשון הרע הוא דבר נפוץ מאוד כיום. לא פעם מוגשת תביעה בגין לשון הרע ברשת או לשון הרע בכלל, כנגד אדם כלשהו שהכפיש אדם אחר, עשה שיימיניג לעסק ועוד. מכיוון שתביעת לשון הרע יכולה להגיע לכל אדם ומכיוון שכל אדם לא פעם יכול למצוא סיבה שבגינה הוא יכול לתבוע תביעת לשון הרע, הרי שאם אתם עומדים בפני מקרה כלשהו אתם תובעים או נתבעים בגין לשון הרע, חשוב מאוד שתבחרו עורך דין לשון הרע מקצועי ומנוסה בתחום שילווה אתכם ויסייע לכם.

מתי ניתן להגיש תביעת לשון הרע?

בכדי להגיש תביעה בגין לשון הרע יש צורך שיתקיימו מספר תנאים: ראשית כל, צריך שיהיה לשון הרע מוגדר, כלומר, בהתאם לחוק איסור לשון הרע, לשון הרע הוא דבר שפרסומו עלול להשפיל אדם, לבזות אדם, לפגוע במשרתו או במשלח ידו, בין אם מדובר בדברי אמת ובין אם מדובר בדברי שקר. שנית, על הדבר המוגדר לשון הרע על פי החוק להתפרסם בכל צורה, בכתב או בעל פה, בציור, בתנועה או בצליל וזאת בהתאם לחוק. שלישית, פרסום לשון הרע בהתאם לתנאים שהוזכרו לעיל, פורסם במקום שבו הוא הגיע לפחות לאדם אחד או כמובן יותר. כלומר, עצם הפרסום של הדבר איננה מספיקה כי אם הגעתו של הדבר לפחות לאדם אחד. והדבר הרביעי שצריך להיות בתביעת לשון הרע הוא: פרסום שלא במקום המותר על פי החוק. בהתאם לחוק יש לא מעט מקומות שבהם ניתן לפרסם לשון הרע ואין בכך עילה לתביעה כגון: פרסום של מבקר המדינה, פרסום על ידי שופט, פרסום בישיבת ממשלה ועוד.

כיצד מתמודדים עם תביעת לשון הרע?

בין אם יש לכם עילה לתביעת לשון הרע בשל הפרמטרים שהוזכרו לעיל ובין אם תובעים אתכם בגין לשון הרע, הדבר החשוב ביותר שעליכם לעשות הוא לחפש עו"ד לשון הרע מקצועי, מיומן ומנוסה בתחום, אשר יסייע לכם להתגונן מפני תביעת לשון הרע או לתבוע בגין לשון הרע. אם אתם מחפשים עו"ד אשר ידוע כמקצועי, מנוסה ובעל יכולת פנומנלית בתחום תביעות לשון הרע, כדאי שתכירו את עו"ד שלומי ווינברג, אשר עוסק לא מעט שנים בתחום ייצוג תובעים ונתבעים בתיקי לשון הרע. עו"ד שלומי ויינברג יבחן את התיק ובהתאם לכך, יחליט האם יש עילה לתביעה או, כיצד ניתן להתגונן בצורה הטובה ביותר מפני תביעת לשון הרע.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]