רכב לפירוק: כמה תקבלו על הרכב שלכם? - 0404
רכב לפירוק: כמה תקבלו על הרכב שלכם? freepik

רכב לפירוק: כמה תקבלו על הרכב שלכם?

אז במידה והרכב שלכם עבר תאונה, ירד מהכביש או שהוא מיועד לגריטה, זה הזמן להציע אותו למכירה ופירוק.

כמה כסף תקבלו על הרכב שלכם, איך שולחים רכב מושבת לפירוק וכמה תקבלו עליו? כל הטיפים.

כך תדעו כמה כסף תקבלו על הרכב

באופן כללי הסכום הסופי שתקבלו עבור הרכב שלכם תלוי במגוון גורמים. לדוגמה, ככך ששנתון הרכב יהיה מאוחר יותר, כך תקבלו עליו יותר כסף. בנוסף, חברות בתחום שמות את הדגש על המצב המכני של הרכב, אחרי הכל, הם צריכים לבודד את חלקי החילוף ולהשמיש אותם עבור רכבים אחרים.

לכן, לאחר שתציעו את הרכב שלכם לפירוק ומכירה, הצוות המקצועי יבצע בדיקה מקיפה ויתן לכם הצעת מחיר כוללת עבור סך כל החליפם והשווי שלהם.

בשורה התחתונה – סביר להניח שלא תתעשרו מהתהליך, אך כמובן שזה עדיף מאשר לא לקבל על הרכב כלום. ברוב המקרים תקבלו עד 10% בשווי הרכב, מה שיסתכם בסכום של מספר אלפים בודדים, מחיר אטרקטיבי לכל הדעות.

הרכב מושבת – איך שולחים אותו לפירוק?

במידה והרכב שלכם מיועד לפירוק אך הוא מושבת ולא יכול לזוז, מי שקונה רכבים לפירוק בדרך כלל יגיע אליכם. באמצעות גרר הוא יוביל את הרכב שלכם למגרש ייעודי ושם יתבצע כל תהליך הבדיקה ותקבלו הצעת מחיר על הרכב.

לפני שאתם עושים את זה, ודאו שמדובר באיש מקצוע אמין ומנוסה, כי לצערנו יש לא מעט חאפרים בשוק שמתעסקים בתחום פירוק הרכבים. בקשו ממנו להפנות אתכם ללקוחות קודמים שלו ולקבל המלצות או דיס המלצות. אחרי הכל, אין כמו ניסיון של הקרובים שלכם.

ודאו את כל הדברים מראש על מנת להימנע מאי נעימויות בהמשך התהליך. לאיזה מגרש הרכב עובר, איך מתמחרים את הכסף שאתם אמורים לקבל, איך מחליטים באילו חלקי חילוף ניתן להשתמש ובאילו לא, כל אלה שאלות שהתשובות עליהן יעזרו לכם להירגע ולהיות בראש שקט.

איפה מתחילים?

במידה והחלטתם למכור את הרכב שלכם לפירוק, עליכם לעבור את הפרוצדורה הבאה. ראשית, בטלו את רישיון הרכב שלכם במשרד התחבורה. הדבר כמובן דורש את נוכחותכם או מי מהקרובים שלכם שיגיע כמיופה כוח. אל תשכחו להגיע עם כל המסמכים הדרושים, כמו רישיון הרכב, תעודת הזהות שלכם וכן טופס לביטול רישיון הרכב.

לפני שאתם מתחילים בפרוצדורה חשוב שתדעו שבמידה ועל הרכב שלכם מוטל עיקול או שעבוד, לא תוכלו לבטל את הרישיון שלהם ובטח לא להציע אותם לפירוק. במידה וזה המצב, פשוט אין ועם להתחיל בתהליך ועליכם להסדיר את כל הדברים לפני כן.

בנוסף, מהרגע בו ביטלתם את הרישיון אסור לכם לנסוע ברכב והדבר יהווה כעבירה פלילית לכל דבר, אלא אם כן השתמשתם ברכב על מנת להגיע למגרש הפירוק.

 

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]