סמוטריץ': "להבהיר לכחלון - או הפסקת ההשתוללות של בג"ץ או בחירות״ - 0404
+
סמוטריץ': "להבהיר לכחלון – או הפסקת ההשתוללות של בג"ץ או בחירות״ הלל מאיר ואור אלכסנברג

סמוטריץ': "להבהיר לכחלון – או הפסקת ההשתוללות של בג"ץ או בחירות״

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לשרשרת פסיקות בג"ץ בעת האחרונה שסופן, נכון לעכשיו, בפסיקה השערורייתית מהיום לפסול את החלטתו של שר הפנים לשלול את התושבות מאנשי חמאס.

סמוטריץ׳: ״נבחרנו כדי למשול ואם אנחנו לא מסוגלים לעשות את זה, אין לנו שום תוקף מוסרי להמשיך לשבת על הכסא ולקבל משכורות. נבחרנו כדי לטפל בבעיית המסתננים, כדי לנהל מדיניות כלכלית אחראית, כדי להלחם בטרור, כדי להסדיר את ההתיישבות, כדי ליישם מדיניות אחראית בסוגיית שילוב החרדים בצה"ל ובשוק התעסוקה במקביל להכרת ערך לימוד התורה, ועוד.

אם אנחנו לא מסוגלים לעשות את זה כי בג"ץ פוסל את כל מה שאנחנו עושים, מוטב שנחזיר את המנדט אל העם.

בחודשים האחרונים בג"ץ פרק מעליו כל רסן ברמיסת הדמוקרטיה ובזלזול בוטה בכנסת, בממשלה ובעם.

זה מתחיל בפסילת חוק המסתננים שלוש פעמים ועיקורו מתוכן בפעם הרביעית ובשלילת יכולת המדינה להרחיק מסתננים למדינה שלישית. ממשיך בהתערבות גסה בתהליך הפרוצודוראלי של הכנסת בחוק מיסוי דירה שלישית וגם בנטילת הסמכות המהפכנית לפסול חוקי יסוד בפסילת התקציב הדו שנתי.

מתקדמים לסטירת לחי מצלצלת ובוז לדיון הציבורי והדמוקרטי המעמיק שמשקף הסכמה ציבורית רחבה לאחר דיאלוג ארוך סביב מתווה הגיוס, גם זה לא מנע משופטי בג"צ לפסול את המתווה.

אתמול נתנו השופטים אור ירוק להונאה בכשרות, היום תקעו מקל בגלגלי המאבק בטרור בהחלטה לבטל את החלטתו של שר הפנים לשלול תושבות מאנשי חמאס.

במקביל הקפיא בג"צ את חוק ההסדרה וממשיך לחבל במדיניות ההתיישבות של הממשלה הנבחרת. הגיע הזמן לומר עד כאן.
בכוונתי להוביל מיד בתחילת מושב הכנסת אמירה של כל מפלגות הקואליציה למפלגת כולנו – או רפורמה בבג"ץ או בחירות״.

סמוטריץ׳ הוסיף ואמר: ״בשנה האחרונה כחלון ואחרים היו מוכנים לגרור את המדינה לבחירות על זוטות, על אגו ועל פוליטיקות קטנות. יש סוגיות מהותיות שעליהם ראוי ונכון להציב קו אדום.

ההתערבות הגסה והפסיקות התמוהות בסוגיות העקרוניות ביותר לחברה הישראלית לא יכולות להימשך.

הרפורמה חייבת לכלול את פסקת ההתגברות, שינוי שיטת בחירת השופטים והחזרת המגבלות על זכות העמידה.

אני שומע את כל חבריי לקואליציה ששותפים לתסכול ולכעס הצודק. חברים, יש מי שתפקידו לדבר ולהפגין ויש מי שתפקידו לחוקק. זו לא שעה לדיבורים, זו שעה למעשים״.