תופעה: אוהדים נכנסים לשירותי הנשים במגרשי הכדורגל. אוהדות: ״דורשות מאבטחים״ - 0404
+

תופעה: אוהדים נכנסים לשירותי הנשים במגרשי הכדורגל. אוהדות: ״דורשות מאבטחים״

פרסום ראשון: בחלק מאיצטדיוני הכדורגל בישראל, גברים רבים בוחרים להתפנות דווקא לשירותי הנשים.

האוהדים, הפוגעים בצנעת הפרט של הנשים ולמעשה עוברים על החוק, גורמים לכך שאוהדות רבות אינן יכולות להכנס לחדרי הנוחיות.

אוהדת בית״ר ירושלים, חגית קפלן, סיפרה לחדשות 0404 על החוויה הלא נעימה שעברה, בעת שניסתה להתפנות: ״מצד אחד ניצחון שלישי רצוף ומן הצד השני מה שעבר עלי במחצית בשירותי הנשים כמעט וגרם לי להרים ידיים ולוותר. כמנהגי בקודש, במחצית ירדתי ממרומי היציע המזרחי של אצטדיון המושבה לשירותים… הלכתי מיציע 10 – שם היו תאי שרותים משותפים (מעל הכניסה יש שלט ומצויירים עליו גם בן וגם בת), יציע 11 תאי שירותים רק לבנים (ניחשתם נכון, מעל הכניסה יש רק שלט אחד. של בנים), יציע 12 שוב תאי שירותים משותפים, יציע 13 תאי שירותים רק לבנים ובקצה בקצה, בבדידות מזהרת נמצאים תאי השירותים לבנות בלבד (כן כן, שלט גדול בצבע אדום עם דמות בחצאית. אי אפשר להתבלבל).

נעמדתי מחוץ לתא עם הנייד והתחלתי פלאש פלאש, עוד ילד נכנס, ומבוגר, ועם כיפה ובלי כיפה. כולם בלי יוצא מן הכלל הרימו את הראש וראו את השלט, כולם בלי יוצא מן הכלל ראו אותי עומדת, מצלמת, אף אחד מהם לא חשב אפילו לפרסס ואז… ילד (יחסית אלי כולם ילדים) שיצא מהשירותים, ניגש ונעמד מול הפנים שלי (לא כיבד את המרחב שלי) שואל אותי למה צילמת. שואלת אותו בחזרה למה נכנסת לשירותי נשים. מפה התחיל "דיון" שנמשך נצח – הוא אומר שאסור לי לצלם, אני אומרת לו שזו עבירה על החוק להיכנס לשירותי נשים… מפה לשם נכנסתי לתוך השירותים והבחור? המשיך אחרי. לתוך שירותי הנשים!
 
למזלי, ידיד שלי נכנס והגן עלי בגופו ומכאן אני רוצה לומר לו תודה ולצדיק או הצדיקה שהיו שם וקראו לשוטרים שפתאום משום מקום הגיעו ושלפו משם את הבחור.
אחד מהבחורים שיצא בדיוק תוך כדי הריב בשירותים אפילו יצא להגנת הבחור ואמר לי ככה זה בכדורגל – זה מה יש. עד ששאלתי אותו "יש לך בנות?" אז כן יש לו 3 בנות וכשירד לסוף דעתי ביציאה מהשירותים, אמר לי "את צודקת". למען הסר ספק. לא אני לא באה לחנך. אני לא אמא של אף אחד מכם. ואני גם ממש לא רוצה להיות. ממש ממש לא. מה אני כן רוצה? מאבטח בכניסה. כמה פשוט ככה קל.
 
שאלתם מה כל כך מפריע לי שאתם נכנסים לשם? זו בדיוק הסיבה! כמעט והותקפתי. בתוך שירותי נשים. תחשוב על אשתך, על אחותך, על הבת שלך. היית רוצה שהיא תהיה שם במקומי״.
 
מערכת חדשות 0404 פנתה לארבע אוהדות של קבוצות אחרות: מכבי ת״א, מכבי נתניה, הפועל באר שבע והפועל חיפה. כל האוהדות סיפרו על תופעה מוכרת שמתרחשת במגרשים שונים. ״הם לא רוצים להמתין בתור ולכן הם נכנסים לשירותים שלנו״, סיפרה ד׳, אוהדת מכבי תל אביב. גלית, אוהדת אחרת סיפרה: ״טירוף מה שקורה בשירותי נשים באטצטדיונים. אני מזמינה אתכם לצלם. אתם תהיו בהלם. ברור שנכנסים גברים. לא אכפת להם מכלום. זה פוגע בנו מאוד. מישהו חייב להתעורר. חובה שיהיו מאבטחים שישמרו בכניסות לשירותים במהלך המשחק״. (בסרטון ובתמונות: גברים נכנסים לשירותי הנשים באצטדיון המושבה).