שכונה חדשה וטרינר חדש - גם הם מסתגלים - 0404
שכונה חדשה וטרינר חדש – גם הם מסתגלים

שכונה חדשה וטרינר חדש – גם הם מסתגלים

מעבר דירה לבית חדש בשכונה חדשה הוא מרגש במיוחד עבור זוגות ומשפחות שהולכות לקראת התחלה רעננה ומרגשת. אם יש לכם חיות מחמד שעוברות יחד אתכם, ובייחוד כלבים, הם עלולים להיות מבולבלים מאוד מהמעבר, וזה תפקידכם להקל עליהם את השינוי הזה. טיפים להסתגלות בריאה לכל בני הבית.

כלבים חדשים, אנשים חדשים, מסלולי הליכה חדשים – כל אלו מהווים מקורות לבלבול עבור בעלי חיים שעוברים למקום חדש יחד עם בעליהם. ממש כמו בני אדם, גם כלבים זקוקים למעט זמן וסבלנות כאשר מעבירים אותם ממקום ישן למקום חדש, וכדי לעבור לבית חדש בצורה חלקה, יש כמה דברים שעליכם לנסות לפני ואחרי שתעברו.

הסתגלות הדרגתית לסביבה חדשה

כלבים אוהבים שגרה נעימה של יציאה לטיול בשעות קבועות ומפגש עם חברים בפארק הכלבים או ברחוב. כאשר משנים את השגרה הזו, בייחוד עבור כלבים בני 1.5-3 שנים, הם עלולים להתקשות בהסתגלות. כדי להקל על המעבר, הכירו לחיות המחמד שלכם את הסביבה החדשה שלהם באופן הדרגתי עוד לפני המעבר עצמו. לכו להליכות סביב השכונה החדשה, תנו לכלבים שלכם להכיר חברים חדשים, ואפשרו להם להתוודע לסביבה החדשה שלהם. באופן הזה, הם יתרגלו למקום המגורים החדש שלהם וירגישו בטבעיות בעת המעבר, ולא מופתעים וחרדים.

יום מעבר ללא חיות מחמד

יום מעבר הדירה הוא מאתגר, עם נסיעות וטלטלה פיזית וגם נפשית שעלולה להשפיע על חיות המחמד שלכם. כדי למנוע בלבול אצל כלבים וחיות מחמד אחרות, שימו אותן בפנסיון ביום המעבר וגם בימים שאחרי, עד שתסדרו את ביתכם באופן שמוכר לחיות המחמד. אם אין באפשרותכם לשים את חיות המחמד בפנסיון, שאלו חברים או בני משפחה אם הם יכולים לסייע לכם במעבר ולשמור על בעלי החיים שלכם ליום אחד מספר ימים, עד שהכל יהיה מסודר.

הכנה של פינה אישית

אם הייתה לחיות המחמד שלכם פינה מיוחדת משלהם בביתכם הקודם, הכינו להם פינה זהה או דומה ככל הניתן בביתכם החדש. חיות מחמד אוהבות את השגרה הנעימה שלהן עם חפצים מוכרים ואהובים, וההסתגלות שלהן תהיה הרבה יותר פשוטה אם הן יעברו ממקום מוכר אחד למקום קצת אחר אבל מוכר.

חטיפים בזמן טיולים

אם יש לכם כלבים, הם עלולים להיות מעט חרדים במהלך טיולים בשכונה חדשה. כדי להוריד את המפלס הלחץ, הכינו חטיפים שהכלבים שלכם אוהבים ותגמלו אותם על התנהגות חיובית במהלך הטיולים במקום החדש. באופן הזה, הכלבים יקשרו את הטיולים במקום החדש למשהו חיובי והם ידעו שהתנהגות חיובית בשכונה החדשה מניבה דברים חיוביים.

ולא לשכוח את הווטרינר

ווטרינרים מהווים חלק חיוני משגרת החיים של בעלי חיים, וחשוב שיהיה לכם וטרינר בשכונה החדשה שיטפל בחיות המחמד שלכם בצורה מיטבית. כדי לוודא שאתם בידיים טובות, בדקו עם חברים או שכנים שיש להם חיות מחמד על אילו וטרינרים הם ממליצים באזור המגורים שלכם, כמו וטרינרים תל אביב למשל. התייעצו עם וטרינרים בתל אביב לגביי הטיפולים שהם מציעים, מחירי הטיפולים והבדיקות, ובחנו האם המרפאה החדשה תספק לכם ולחיות המחמד שלכם את אותם שירותים שקיבלתם בשכונה החדשה. ושיהיה מעבר חלק ונעים ולהולכים על שתיים וגם להולכים על ארבע.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]