על בעלי חיים ושיפוצים - 0404
על בעלי חיים ושיפוצים Shutterstock

על בעלי חיים ושיפוצים

בדירות ישנות וגם חדשות תמיד יש מקום לשיפור, וישראלים בהחלט אוהבים לקחת את ביתם כפרויקט שיפוץ; בשנת 2014 בלבד סכום השיפוצים של בתי אב בישראל הגיע ל-13.3 מיליארד ₪, והסכום הזה עולה מדי שנה כשבערים מרכזיות רבות, כמו חולון, אנשים מבצעים שיפוצים של חדרים או שיפוצים יסודיים אמנם מיטיבים עם דיירי הבית, אך אם יש לכם חיות מחמד, חשוב להכין אותן לתקופת השיפוץ.

רעש, אבק, ולכלוך הם רק חלק מתופעות הלוואי של שיפוצים שמפריעות לא רק להולכים על שתיים, אלא גם להולכים על ארבע. בערים מסוימות בישראל, כמו חולון, ישנה עלייה ניכרת במספר רוכשי להשקעה וגם מגורים שבוחרים לבצע שיפוצים כדי להעניק לביתכם מראה חדש. בתקופת שיפוצים, כניסה של אנשים זרים לבית בכל שעות היום, רעשים חזקים, ונפילות של לבנים וחומרים אחרים עלולות לגרום לחרדה ופחד בקרב בעלי חיים, ולכן חשוב שתהיו מוכנים לשיפוץ ותכינו גם את חיות המחמד שלכם לתקופת השינוי של ביתכם. 

שמרו על שגרה קבועה

חתולים וגם כלבים נהנים משגרה יומית קבועה שבמהלכה הם מקבלים אוכל בשעות קבועות, מבלים עם הבעלים שלהם זמן איכות, ובמקרה של כלבים – גם יוצאים החוצה לטיולים. למרות שבמהלך השיפוצים השגרה שלכם עלולה להיות מופרת, השתדלו לשמור על השגרה של חיות המחמד שלכם כדי להקל עליהם.

העבירו את חיות המחמד לבית זמני

אם אתם מתכננים שיפוצים יסודיים, מומלץ להעביר את חיות המחמד שלכם לבית של חברים או בני משפחה כדי שיוכלו לשהות שם במהלך השיפוצים. מגורים באתר שיפוצים עלולים להזיק לכלבים וחתולים, ולכן חשוב שתיקחו אותם למגורים זמניים יחד עם החפצים שלהם. מלבד זאת, כלבים וחתולים צריכים חפצים מוכרים שיזכירו להם את הבית, ולכן לא מומלץ לרכוש להם צעצועים חדשים במהלך השיפוץ, אלא להביא להם את החפצים האהובים עליהם למעונם החדש והזמני.

סגרו את חיות המחמד בחדר פרטי

אם אין באפשרותכם לקחת את חיות המחמד שלכם לבית אחר במהלך השיפוצים, פנו להם חדר בבית שהם יוכלו להיות בו במהלך השיפוצים. כדי שלא ייבהלו מהשינוי הפתאומי, הכינו לכם חדר פרטי כחודש לפני תחילת השיפוצים ולא מיד עם תחילת השיפוצים. באופן הזה חיות המחמד שלכם יתרגלו למגורים ה"חדשים" שלהם מבעוד מועד ויוכלו לשאת את השיפוצים בקלות. אל תשכחו למלא את החדר בחפצים שחיות המחמד שלכם אוהבות כדי שתרגשנה כמה שיותר בנוח, גם בלי היכולת להתרוצץ בכל הבית.

היו מוכנים מבחינה בריאותית 

כדי לוודא שבעלי החיים שלכם מוגנים מפני פציעות שעלולות להתרחש במהלך השיפוצים, התייעצו עם וטרינרים באזור מגוריכם, כמו וטרינרים בחולון. מלבד זאת, ודאו שלחיות המחמד שלכם יש שבב וקולר עם דסקית זיהוי על מנת שתוכלו להחזיר אותם הביתה אם הם יחליטו לצאת ולשוטט מחוץ לבית. במהלך השיפוצים אנשים נכנסים ויוצאים מהבית ומשאירים את הדלת פתוחה כך שחיות מחמד עלולות לצאת בקלות וללכת לאיבוד. אם עוד לא עשיתם זאת, פנו אל וטרינרים בחולון או וטרינרים ברמת גן או בכל אזור אחר כדי שלא רק ייעצו לכם על טיפולים שימנעו פציעות במהלך השיפוצים, אלא גם יתקינו שבב איתור לחיות המחמד שלכם.

מנעו הרעלה מריסוס

נהוג לבצע ריסוס לאחר שיפוצים ובכל שנה יש אינספור מקרים של בעלי חיים שסובלים מהרעלה בעקבות ריסוס נגד מזיקים. אם אתם מתכננים לבצע ריסוס בביתכם לאחר סיום השיפוצים, וודאו שחיות המחמד שלכם לא יהיו בבית למשך מספר שעות או אפילו מספר ימים לאחר הריסוס. קחו אותם לפנסיון לבעלי חיים, לחברים, בני משפחה או אפילו שכנים על מנת שלא ישאפו את אדי הריסוס המסוכנים. 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]