השפעות הריחוק החברתי - גם אצל כלבים - 0404
השפעות הריחוק החברתי – גם אצל כלבים Shutterstock

השפעות הריחוק החברתי – גם אצל כלבים

תקופת הקורונה הפכה את השגרה היומית שלנו על פניה, אבל אנחנו לא היחידים שמושפעים מהמגיפה העולמית. השינוי בסדר היום וגם הריחוק החברתי משפיעים לא רק על בני אדם, אלא גם על כלבים, וההשפעות השונות על חיות המחמד שלכם בטח כבר נותנות את אותותיהן.

בתחילת משבר הקורונה, הדברים לא היו ברורים לחלוטין. עם הזמן, התברר כי הנגיף עובר במגע, מה שהוביל להוראה של ריחוק חברתי. כדי למנוע את ההתפשטות של המגיפה, אנשים רבים עובדים מהבית, יוצאים החוצה מעט מאוד, וממעטים בקשרים חברתיים. הריחוק הזה משפיע באופן ישיר על כלבים שתלויים בבעלים שלהם כדי לצאת החוצה ולעשות מגוון פעילויות אחרות.

שבירת שגרה יומית אצל כלבים בתקופת הקורונה

אחת ההשפעות הבולטות של ריחוק חברתי על כלבים היא שבירה של השגרה היומית. לפני התקופה המבולבלת הזו, הכלבים שלכם היו רגילים לצאת החוצה מספר פעמים ביום כדי לעשות צרכים וגם כדי להתרועע עם כלבים אחרים. 

כיום כלבים, וגם הבעלים שלהם, מבלים יותר זמן בבית בגלל האיסור לצאת החוצה והאיסור להתרחק מהבית יותר מדי. שבירת השגרה גורמת לבלבול אצל כלבים מפני שהם פורחים מסדר יום ומכך שהם יודעים מה הולך לקרות מתי.

בדידות, גם כשהבעלים בבית

כלבים הם בעלי חיים חברתיים שאוהבים לא רק את הבעלים שלהם, אלא גם אנשים אחרים וכלבים אחרים. העובדה שהם צריכים להישאר בבית במשך שעות ארוכות יוצרת אצל כלבים תחושת בדידות, וחלקם לא מוציאים את אותן אנרגיות שהם היו רגילים להוציא בפארק הכלבים או בטיולים רגליים.

בלבול וחרדה הולכים וגוברים

אם אתם מבלים שעות ארוכות בבית עם הכלבים שלכם, הדבר יוצר אצלם לא מעט בלבול. למרות שכלבים אוהבים להיות עם הבעלים שלהם, הם אוהבים גם להיות לבד לכמה שעות כדי לישון ופשוט להיות כלבים. שהות ארוכה בבית עם עוד אנשים גורמת לכלבים ללא מעט בלבול ולשיבוש של שגרת השינה שלהם. בנוסף, אם אתם מרגישים חרדה (ורוב הסיכויים שזה אכן המצב בתקופה הזו), הכלבים שלכם מרגישים זאת ומרגישים לא מעט חרדה גם בעצמם.

יש גם צד חיובי בעניין

למרות שתופעות הלוואי של ריחוק חברתי משפיעות על כלבים באופן שלילי, הם גם שמחים להיות לצד הבעלים שלהם במשך שעות ארוכות. כלבים אוהבים חיבה ותשומת לב, וסביר להניח שהם מקבלים זאת בשפע במהלך תקופת הקורונה, כך שהריחוק החברתי שלכם משמח את הכלבים שלכם.

איך תעזרו לכלב שלכם להישאר בריא ושמח?

הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לזכור לגבי כלבים הוא שהם אוהבים שגרה ועליכם לשמור עליה ככל הניתן; הוציאו אותם לטיולים בשעות קבועות (אפילו טיולים קצרים במרחק קטן מהבית), האכילו אותם בשעות קבועות, ובלו גם זמן בנפרד מהם במשך כמה שעות ביום בחדר נפרד בביתכם. חשוב גם שתשמרו על שגרת טיפולים אצל וטרינרים באשקלון במרחק נסיעה שישמרו על בריאותן של חיות המחמד שלכם בכל עת. 

הקורונה והריחוק החברתי שהיא הביאה עמה ייגמרו מתישהו, וכדי למנוע נזקים נוספים לכלבים שלכם, חשוב שתרגילו אותם לשגרה שתהיה כמה שיותר קרובה לשגרה שתהיה אחרי שהמגיפה תחלוף; ביקורים אצל וטרינרים באשקלון או וטרינרים בקרית גת,  יציאות קבועות להליכות, ארוחות מוסדרות, ועוד. אותה שגרה תועיל גם לכם ותאפשר לכם לצמצם את ההשפעות השליליות של הריחוק החברתי עליכם ועל הכלבים שלכם.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]