זעם בקהילה היהודית בשוודיה: המשטרה אישרה לניאו-נאצים לצעוד סמוך לבית כנסת ביום כיפור הקרוב - 0404
זעם בקהילה היהודית בשוודיה: המשטרה אישרה לניאו-נאצים לצעוד סמוך לבית כנסת ביום כיפור הקרוב ויקיפדיה

זעם בקהילה היהודית בשוודיה: המשטרה אישרה לניאו-נאצים לצעוד סמוך לבית כנסת ביום כיפור הקרוב

חברי הקהילה היהודית בעיר גטבורג, השנייה בגודלה בשוודיה, חווים בימים האחרונים תחושות קשות של זעם ותדהמה נוכח הסכמת המשטרה המקומית לאפשר לחברי התנועה הניאו-נאצית "ההתנגדות הנורדית" לקיים צעדה ביום כיפור הקרוב שתחלוף סמוך לבית הכנסת המקומי.

יו"ר המועצה הרשמית של הקהילות היהודיות בשוודיה, אהרון ורסטנדיג ויו"ר הקהילה היהודית המקומית, אלן סטוצ'ינסקי, מיהרו לפנות באמצעות התקשורת המקומית לגורמי האכיפה בקריאה למנוע את האירוע או לפחות לשנות את תוואי התהלוכה.

במאמר שפרסמו בעיתון היומי השוודי SvD, נכתב כי "הקהילה היהודית בשוודיה מורכבת במידה רבה מניצולי שואה, ילדיהם, נכדיהם וניניהם. אנשים אלה שבעבר שרדו את זוועות השואה נאלצים כיום לחזות שוב בנאציזם וברטוריקה האנטישמית הנתעבת, חוויה שיכולה להפוך לטראומתית מאוד".

עוד כתבו השניים כי "האם אנו רוצים חברה שמקבלת את הנאצים או חברה שאכפת לה ומגנה על המיעוטים שחיים בה? הגיע הזמן שהממשלה תפעל נגד הנאצים האלה ותחזיר אותם לשוליים, למקום אליו הם שייכים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]