נתניהו לקראת הוועידה המדינית של האיחוד הלאומי: "אנחנו בונים ביהודה ובשומרון כי זו הארץ שלנו" - 0404
+
נתניהו לקראת הוועידה המדינית של האיחוד הלאומי: "אנחנו בונים ביהודה ובשומרון כי זו הארץ שלנו" עמוס בן גרשום, לע״מ

נתניהו לקראת הוועידה המדינית של האיחוד הלאומי: "אנחנו בונים ביהודה ובשומרון כי זו הארץ שלנו"

הבוקר (שלישי), שיגר ראש הממשלה בנימין נתניהו, ברכה לחברי מפלגת האיחוד הלאומי לקראת הועידה המדינית שתתקיים הערב במלון לאונרדו בירושלים. בברכתו התייחס נתניהו לשגשוגה של המדינה ונתן את הבטחתו להמשך הבנייה ברחבי ארץ ישראל.

נתניהו: "שמחתי לשמוע שאתם מקדישים את הדיונים בוועידה לנושא עתידה של ארץ ישראל. עד לפני שנים לא רבות, הארץ הזאת הייתה שוממה ועזובה אך מאז שובינו לציון, לאחר דורות של שנות גלות, ארץ ישראל פורחת. בתוך פחות מ-70 שנה, הצלחנו לבנות מדינה משגשגת, מובילה עולמית בכלכלה, בטכנולוגיה, בביטחון, בחקלאות, בסייבר, בבריאות ובתוחמים רבים נוספים". 

בהמשך התייחס רה"מ ליישוב הארץ ואמר: "אנחנו בונים את הארץ ואנחנו מיישבים אותה, בהר, בעמק, בגליל, בנגב וכן גם ביהודה ובשומרון. כי זו הארץ שלנו. ביתו ומולדתו של העם היהודי, הארץ היחידה שהובטחה לאבותינו. לנו ניתנה הזכות לשבת בה. ועלינו לשמור עליה מכל משמר".

לבסוף ציטט נתניהו מהמקורות ובירך: "בדיוק כפי שהכרנו בפרשת השבוע: וּבָרֵ֤ךְ אֶֽת־עַמְּךָ֙ אֶת־יִשְׂרָאֵ֔ל וְאֵת֙ הָאֲדָמָ֔ה אֲשֶׁ֥ר נָתַ֖תָּה לָ֑נוּ כַּאֲשֶׁ֤ר נִשְׁבַּ֙עְתָּ֙ לַאֲבֹתֵ֔ינוּ אֶ֛רֶץ זָבַ֥ת חָלָ֖ב וּדְבָֽשׁ׃ – ככה אנחנו עושים… שנה טובה".