תנופה עצומה בתחום המוזיקה בבית שאן - 0404
תנופה עצומה בתחום המוזיקה בבית שאן

תנופה עצומה בתחום המוזיקה בבית שאן

זמן קצר בלבד לאחר שראש העיר מינה את עומר גבאי למנהל מרכז המוזיקה  בבית שאן- כבר ניכר החותם שהוא טובע בתחום המוזיקה בעיר. גבאי, מוזיקאי בנשמתו בכל רמ"ח איבריו, הביא מורים מהשורה הראשונה. ביום הפתוח שנערך באחרונה, הגיעו ונרשמו יותר מ- 80 משתתפים, אשר נחשפו לרמה המקצועית הגבוהה של המורים. רבים מהבאים ציינו את הרמה הגבוהה, את הגישה הרצינית והביעו אמונה בהפיכתו של בית המוזיקה לקונסרבטוריון מקצועי ואיכותי שייהפך לבית חם עבור המוזיקאים בעיר.

כמות הנרשמים לשנת הלימודים הנוכחית, שהחלה זה מכבר, כפולה ממספר הנרשמים בשנה שעברה. הגידול המרשים במספר הנרשמים מיוחס לעבודת שטח שנעשתה בבתי הספר, שיווק מאסיבי ברשתות החברתיות, בהתקשרות ישירה עם הורי התלמידים ומנהלי בתי הספר השונים. כל הכלים שהיו במחסן הקונסרבטוריון נשלחו לתיקון, הוזמנו כלים חדשי ובאולם המרכזי תותקן בקרוב מערכת הגברה מקצועית ומשוכללת וכמו כן, יוקם אולפן מקצועי לרווחת התלמידים.

פרויקט 'צעירי בית שאן' פתחו את השנה בקול תרועה רמה:  כ 50 ילדים הגיעו לאודישן בניהולו המוזיקלי של אחד מהמפיקים והמלחינים החשובים בארץ, חן הררי. רוב התלמידים שהתקבלו גם נרשמו לשיעורי פיתוח קול; צוות המורים גדל והתרחב, נוספו כלים שלא היו בשנים עברו: תופים, פיתוח קול, כלי נשיפה, כלי קשת ועוד . זאת ועוד, מאז כניסתו של מנהל הקונסרבטוריון החדש הוא הצליח לגייס תרומות רבות מארגונים שונים לטובת בית המוזיקה : שבע גיטרות חשמליות ובס, פסנתרים חשמליים, פסנתר ב 10,000 ₪ ועוד.

גולת הכותרת היא הבאת אמן בסדר גודל בינלאומי ומורה חדש למרכז המוסיקה המקומי, טל שגב, (זמר, יוצר, מעבד ומפיק מוזיקלי ישראלי) שיגיע לעבוד בקונסרבטוריון העירוני עם ילדי בית שאן. יצוין, כי גם ילדים מחוץ ליישוב נרשמו והגיעו ללמוד בבית שאן נוכח הרמה הגבוהה שהציגו המורים ומנהל הקונסרבטוריון ביום הפתוח.

ראש העיר רפאל בן שטרית הודיע כי לאחרונה נבחר קבלן ובתוך זמן קצר יעבור הקונסרבטוריון 'מתיחת פנים חיצונית' (שיפוץ במיליון שקל שגייס) וגם פנימית , פיקוח מוסיקלי מקצועי, בחירת מורים מצוינים שיפוץ הבניין ושדרוגו.

"אנו פועלים בכל הגילאים החל מהגיל הרך ועד הגיל השלישי.  מ'גן מנגן', בתי ספר מנגנים ביסודי, הרכבים מוזיקליים בחטיבה ובתיכון ועד חבורת זמר לקשישים בגיל השלישי. לכל אחד יש מענה. לא יקרה שבן אדם בכל גיל ירצה לנגן או לשיר ולא יקבל מענה" אומר מנהל הקונסרבטוריון.

ראש העיר שמעודד ותומך רבו בתחום המוסיקה בעיר, ער ומודע לזינוק המטאורי שחל בפעילות המוזיקלית בעיר: "אני מאוד שמח על  מינוי של איש מקצוע, מוזיקאי משכמו ומעלה שנחוש להעניק מכישרונו ומיכולותיו המגוונות למען העיר והתלמידים החדשים. אני מודה לשר החינוך, נפתלי בנט, שנרתם וייחד תקציב למינוי מנהל מקצועי בגלל חשיבות התחום לעיר. עד כה אני שמח על הדרך ועל הקשר השוטף עם מערכת החינוך ועם מנהל המחלקה שמסייע לו רבות. אני בטוח שייצאו מכאן מוזיקאים כמו שבית שאן הצמיחה כבר בעבר. אדאג ואוודא שכולם ישתפו פעולה ויאפשרו להנהלת הקונסרבטוריון להמריא ולהיות גוף מקצועי, מרכזי ומשמעותי בחיי התרבות בעיר", ציין בן שטרית.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]