צפו: סוכן משטרתי שחוסל סיכל פיגוע פלילי רב עצמה באשדוד - 0404
+
צילום: דוברות המשטרה

צפו: סוכן משטרתי שחוסל סיכל פיגוע פלילי רב עצמה באשדוד

הותר לפרסום כי במסגרת תכנית להעמקת המלחמה בארגוני הפשיעה, הצליחה משטרת ישראל לסכל סדרה של מעשי רצח, אירועי ירי ותכנית לביצוע "פיגוע פלילי" באמצעות הפעלת מטען רב עצמה בלובי של בניין רב קומות באשדוד.

בחודש שעבר עצרה המשטרה 12 פעילים בארגון פשיעה מאזור השפלה, לאחר חקירה סמוייה ממושכת של הימ"ר שכללה מאמץ מודיעיני יוצא דופן במהלכו גוייס בסוף שנת 2016 אנטון רומן במטרה לשמש כמקור, סוכן משטרתי, בארגון.

הסוכן נשלח ללמעלה מ-40 משימות בארגון הפשיעה, תוף איסוף ראיות וסיוע לכוחות המבצעיים של משטרת ישראל במטרה לסכל בזמן אמת כוונות חיסול טרם יציאתן על הפועל.

במהלך הפעלתו, באמצע חודש יוני האחרון, נרצח הסוכן רומן. בעקבות הרצח של רומן והרצח של יוסי עטר, אותר פעיל בליבת ארגון הפשיעה שגוייס כעד מדינה וחיזק מסכת ראיות שמסר הסוכן טרם מותו.

כתוצאה מהפעילות המורכבת סוכלה מבעוד מועד תכנית לרצוח פעיל בארגון פשיעה יריב מדרום הארץ. התכנית כללה הפעלה מרחוק של מטען חבלה רב עצמה שכלל חומר נפץ תקני, מספר קילוגרמים של רסס מתכתי ובלוני גז. המטען הוסווה בתוך עציץ ועל פי התכנית היה אמור להיות מונח בלובי של בניין מגורים באשדוד בו מתגוררות עשרות משפחות.

סיכול הפיגוע הפלילי הציל את חייהם של אזרחים רבים לא רק בבניין המגורים אלה גם בבית ספר שנמצא בסמוך לכתובת.

מלבד פעילות זו, המשטרה סיכלה במהלך החקירה סדרה של ניסיונות חיסול בדרום ובכוונת התביעה להגיש כתבי אישום נגד הנאשמים ברצח של רומן ומעורבים נוספים החשודים בביצוע עבירות מגוונות.