ח''כ סמוטריץ' על תוצאות סקר מכון סמית: "לא יעלה על הדעת שבמדינה יהודית יעמידו אנשים בפני שתי אופציות, לשמור את השבת או להתפרנס" - 0404
+
ח"כ סמוטריץ' על תוצאות סקר מכון סמית: "לא יעלה על הדעת שבמדינה יהודית יעמידו אנשים בפני שתי אופציות, לשמור את השבת או להתפרנס" יח"צ, פייסבוק

ח"כ סמוטריץ' על תוצאות סקר מכון סמית: "לא יעלה על הדעת שבמדינה יהודית יעמידו אנשים בפני שתי אופציות, לשמור את השבת או להתפרנס"

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לתוצאות הסקר של מכון סמית אשר פורסם היום (שני), הקובע כי 63% בעד להתחשב בשחקני בשחקני הכדורגל שומרי השבת ולא לקיים את המשחקים עד לאחר צאת השבת, ו58% סבורים כי יש להתחשב באוהדי הכדורגל שומרי השבת ולדחות את המשחקים עד לאחר צאת השבת.

סמוטריץ': "הסקר קובע בבירור שרוב העם תומך במאבקם של שחקני הכדורגל ובני משפחותיהם לשמור את השבת. לא יעלה על הדעת שבמדינה יהודית יעמידו אנשים בפני שתי אופציות או לשמור את השבת או להתפרנס. אני קורא לחבריי השרים וחברי הכנסת לעמוד על הזכות הבסיסית של השחקנים לנוח בשבת, וזאת בהתאם לסעיף מפורש בהסכמים הקואליציוניים שלא נפגע בשומרי שבת ובפרנסתם.

אתמול נפגשתי עם השחקנים בכנסת והגישו לי את העצומה עליה חתמו מאות שחקנים הקוראת לראש הממשלה לא לכפות עליהם את קיום המשחקים בשבת. הבטחתי להם שאעשה כל אשר ביכולתי על מנת שהחלטה רעה כזו לא תעבור.

אם ההתאחדות לכדורגל החליטה להזיז את המשחקים המרכזיים משבת לימים ראשון שני אך ורק משיקולי רייטינג, אין שום היגיון ואין שום הצדקה מוסרית לכפות על קיום יתר המשחקים בשבת עצמה בניגוד לאמונתם של השחקנים ובניגוד לזכויותיהם המוקנות להם על פי "חוק שעות עבודה ומנוחה".