הוריקן "אירמה" והקשר לנשר - 0404
+
הוריקן "אירמה" והקשר לנשר דוברות עיריית נשר

הוריקן "אירמה" והקשר לנשר

"ליבנו ומחשבותינו עם הקהילה היהודית התאומה בבראוורד קאונטי, פלורידה, המאוימת על ידי הוריקן 'אירמה'. ליבנו עמכם. בשורות טובות", את המסר הזה של אחדות ושותפות העביר בסוף השבוע האחרון אבי בינמו, ראש העיר נשר, בשם תושבי העיר והעירייה, לחברי הקהילה היהודית התאומה של נשר ממחוז בראוורד בפלורידה, ארה"ב.

אתמול, ( א') התקיימה ישיבת חירום בעיריית נשר בשל המצב בבראוורד בו הועלו הצעות ורעיונות כיצד ניתן לתמוך ולסייע אף מעבר למפגן הסולידריות מצד העירייה, וזאת לאחר אומדן הנזקים של סופת ההוריקן

בארי אלתר, מראשי הקהילה היהודית בבראוורד כתב בתשובה לבינמו: "ראש העיר היקר, תודה על המשאלות הטובות שלך והתפילות. אנחנו מוכנים כמו שאנחנו יכולים להיות. זה יהיה סערה קשה, אבל, בעזרת ה׳, נוכל לעבור את זה, לנקות את הבלגן, ולהמשיך קדימה. אני מצפה לראות אתכם בנשר בעתיד הקרוב ומאחל לך שנה טובה ומתוקה".

יצוין, כי הקהילה היהודית בבראוורד קאונטי מקיימת שותפות חמה ואמיצה מזה למעלה מעשור עם העיר נשר. במסגרת השותפות, מתקיימים שיתופי פעולה הדדיים עם הקהילה היהודית בפלורידה, לדוגמא: בתי ספר תאומים, פרויקט ספריית פיג'מה בגני הילדים, השתתפות בשי שמעניקה העירייה למתגייסים לצה"ל, במלגות לסטודנטים, בשיפוץ מועדוניות של המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה, ובארגון משלחות נוער שיוצאות מנשר לבראוורד קאונטי וכאלו שמגיעות משם לעיר.