מלגות נפוצות לתואר ראשון שכדאי לכם להכיר - 0404
מלגות נפוצות לתואר ראשון שכדאי לכם להכיר pixabay

מלגות נפוצות לתואר ראשון שכדאי לכם להכיר

השכלה גבוהה היא אחד מהכלים של החברה לסייע לכל אחד מהפרטים שבה לקבל הזדמנות שווה לפיתוח קריירה בתחום שבו יבחר. עם זאת, מדובר לעיתים בהוצאה גבוהה מדי עבור חלק מהסטודנטים לעתיד. כדי לעודד הזדמנויות שוות לכלל האנשים המעוניינים בהשכלה גבוהה, גופים פרטיים וציבוריים מציעים מלגות לימוד ומחייה לתואר ראשון. מלגות אלה מאפשרות להתרכז בתואר עצמו, במקום במחשבה כיצד לשלם עליו. אספנו עבורכם כמה מהמלגות הנפוצות שכדאי לנסות ולקבל.

מלגות סיוע של התאחדות הסטודנטים

התאחדות הסטודנטים חברה עם עמותות שונות, ומקשרת בין סטודנטים המעוניינים לתרום לקהילה בהיקף של 120 שעות לבין עמותות הזקוקות לסיוע. תמורת השעות הללו הסטודנטים יכולים לקבל מלגה של 5,000 ₪ לשנת לימודים. בין השאר מלגה זו מוענקת לסטודנטים המסייעים בתוכנית בירור זכויות לניצולי שואה וסיוע בהגשת הטפסים לקבלת הרנטות, סיוע לחקלאים בתקופת הקטיף, מלחמה באנטישמיות (פעילות התנדבותית המבוצעת ברשת האינטרנט אשר תפקידה להסיר תכנים אנטישמיים מהרשת) וסטודנטים הפועלים בארגונים חברתיים נוספים.

מלגות סיוע למתנדבים בקהילה

מפעל הפיס פועל כל שנה בשיתוף עם הרשות המקומית כדי לסייע במלגה למימון שכר הלימוד בשיעור של 10,000 ₪. השנה הזו מוענקות 25,000 מלגות שונות לסטודנטים המעוניינים ללמוד במוסדות אקדמיים, ומתנדבים במסגרת פרויקטים שונים בקהילה בהיקף של 130 שעות לפחות במהלך כל שנת לימודים אקדמית. חשוב לדעת כי המלגה ניתנת לניצול במהלך שנת לימודים אחת בלבד. כל סטודנט יכול לבקש לקבל מלגה זו.

למפעל הפיס יש גם מלגות תלת־שנתיות המיועדות לשלוש קבוצות שונות באוכלוסייה: חיילים משוחררים, סטודנטים שסיימו שירות לאומי וסטודנטים המשתייכים למגזר הערבי.

מלגות מצטייני נשיא ומצטייני דיקן הלימודים האקדמיים

מלגות נוספות מוענקות לסטודנטים שהוכיחו כישורים אקדמיים יוצאי דופן וממוצע ציונם עומד על 90 ומעלה, והם סיימו לפחות חמישה קורסים המקנים נקודות זכות בשנה הקודמת לשנת קבלת המלגה. קיימות שתי מלגות שונות: הראשונה מוענקת לסטודנטים עם ממוצע 95-90, ומאפשרת לקבל את מלגת "מצטייני דיקן הלימודים". השנייה היא לתלמידים שממוצע ציונם הוא 95 ומעלה ומכונה "מצטייני נשיא". לצד המלגה הכספית כל סטודנט יזכה גם לתעודה על הישגיו. חשוב לדעת כי סכום המלגה משתה ותוקפה מוגבל בזמן, לכן אם זכיתם במלגה זו שימו לב לתאריך שבו פג תוקפה.

מלגות לתלמידי מקצועות ההנדסה והמדעים מטעם אינטל

בכל שנה חברת אינטל מעניקה מלגות לסטודנטים בתחום ההנדסה והמדעים. מלגה זו היא מלגה שנתית העומדת על סך של 10,000 ₪ לכל סטודנט. במסגרת התוכנית הסטודנטים מקיימים יחד מפגשי העשרה בנוסף ללימודים האקדמיים. אינטל יוזמת יחד עם הסטודנטים שהתקבלו לתוכנית מיזמים משותפים, ואף מעניקה ליווי וייעוץ בצעדים הראשונים בקריירה בעולם ההייטק.

אלה הם רק מקצת מהאפשרויות המוצעות לסטודנטים לקבלת מלגות שונות ללימודים ולמחייה. לכל סטודנט מומלץ להגיש בקשה למספר מלגות שונות בכל שנה כדי להתקבל לפחות לאחת מהתוכניות המוצעות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]