ביטוח עובדים זרים – חשוב עכשיו יותר מתמיד - 0404
ביטוח עובדים זרים – חשוב עכשיו יותר מתמיד FREEPIK

ביטוח עובדים זרים – חשוב עכשיו יותר מתמיד

בישראל מועסקים מדי שנה עשרות אלפי עובדים זרים, במגוון ענפים שונים דוגמת בניין, חקלאות, סיעוד וטיפול בקשישים ועוד. עובדים אלו מגיעים לארץ על מנת לעבוד ולפרנס את משפחותיהם הנשארות בבתיהן שבמדינת המוצא, בעוד אותם עובדים זרים שוהים לרוב בארץ לאורך מספר שנים. אחת הזכויות הבסיסיות של עובדים זרים בארץ, אותה כדאי לכל מעסיק של עובדים כאלו להכיר, היא הזכות לביטוח רפואי הממומן על ידי המעביד. דווקא כיום, בתקופת הקורונה, ביטוח עובדים זרים הוא חשוב וקריטי יותר מאי פעם בעבר

זכות אנושית בסיסית ואחריות של המעסיק – ביטוח עובדים זרים

הזכות לביטוח רפואי עבור עובדים זרים מעוגנת בחוקי העבודה במדינת ישראל, מפאת שיקול אחד מרכזי ובסיסי ביותר – הזכות לטיפול רפואי היא זכות אנושית בסיסית, לה זכאי כל אדם באשר הוא. במקרים רבים, עובדים זרים המגיעים לעבוד בארץ אינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש ביטוח רפואי, ומאחר ואינם אזרחים ישראלים, לא יהיו זכאים לטיפול שכזה במידה ויזדקקו לו, אלא אם כן יהיו מבוטחים בצורה זו או אחרת.

לכן, מחויב כל מעסיק של עובדים זרים בארץ, בין אם מדובר בחקלאי המעסיק עשרות עובדים מתאילנד או במשפחה המעסיקה סייעת פיליפינית לסבתא, לרכוש ביטוח עובדים זרים עבור העובדים שהם מעסיקים. על ביטוח זה לכלול את ס שירותי הביטוח הקבוע בחוק, וחוסר היענות לדרישה זו מהווה עבירה פלילית לכל דבר ועניין. חשוב לכל מעסיק להכיר זאת, במיוחד אנשים המעסיקים עובדים זרים שלא כחלק מבית עסק או מקום עבודה אלא באופן פרטי (דוגמת סייעים לקשישים, פועלים המועסקים נקודתית על מנת לבצע עבודת שיפוץ ספציפית בבית וכו').

ביטוח עובדים זרים חשוב וקריטי עוד יותר בתקופת הקורונה

החובה המוטלת על מעסיקים ברכישת ביטוח עובדים זרים עבור עובדיהם הופכת חשובה, משמעותית ואף קריטית במיוחד בימים אלו, בהם נתונה המדינה כולה (והעולם כולו) למגפה חסרת תקדים המשתקת את החברה והכלכלה בדרכים שונות.

דווקא כיום, כאשר ישראל מתמודד עם גל הידבקויות ותחלואה משמעותי נוסף, חשוב במיוחד לוודא כי כל אדם הנמצא בארץ, בין אם אזרח או עובד זר, יהיה מכוסה מבחינה רפואית ולא יהיה נתון לחסדי השוק בכל הנוגע למימון טיפול רפואי, במידה ויזדקק לכך.

לכן, מומלץ לכל אדם המעסיק עובדים זרים בפורמט זה או אחר להיות ער ומודע עוד יותר כיום לסוגיה של ביטוח עובדים זרים, ולוודא כי הוא אכן רכש ביטוח זה עבור העובדים שהוא מעסיק, וכי מדובר בפוליסה הכוללת את סל שירותי הביטוח הקבוע בחוק. זכרו – מעבר לכך שלא נרצה שאדם העובד אצלנו ייאלץ להתמודד עם תשלומי עתק למערכת הבריאות במידה ויזדקק לטיפול רפואי עכשיו, בעיצומה של מגפת הקורונה, מדובר גם בעבירה פלילית אשר העונשים עליה עשויים להיות לא רק קנסות כבדים ביותר, אלא גם מאסר בפועל!

המאמר באדיבות המומחים לביטוח של שוק הביטוח השוואת ביטוח

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]