כיצד ארנק דיגיטלי תורם לנו? - 0404
כיצד ארנק דיגיטלי תורם לנו? pixabay

כיצד ארנק דיגיטלי תורם לנו?

זה לא סוד שמרבית הכסף בעולם אינו קיים. אחוזים מעטים ביותר מסך הכסף העולמי מגולמים באופן פיזי בצורת שטרות ומטבעות, ואילו רובו הגדול (הכמעט מוחלט למעשה) הוא לא יותר משורות קוד במערכת הבנקאית. בשנים האחרונות מגמה זו של הכסף כאובייקט מופשט לחלוטין, תופסת תנופה גדולה עוד יותר הודות לארנק הדיגיטלי – שם כולל לאמצעי תשלום אלקטרוניים. במאמר הבא נפרט כיצד הארנק הדיגיטלי תורם לנו כמשתמשים.

 כיסים ריקים לאנשים חופשיים

הארנק, גם אם הוא מגיע בעיצוב האלגנטי והסקסי ביותר, הוא פריט מחייב ומסרבל, שמצריך אותנו ללכת לכל מקום עם תיק צד או כיס מכנסיים תפוח וכבד. חובה לוודא תמיד שהוא נמצא איתנו, וכל רגע קטן ששוכחים היכן הוא הונח, גורם לנו להחסיר כמה פעימות לב.

ארנק דיגיטלי פוטר אותנו מכל זה ומציג שדרוג משמעותי בתחום הנוחות של העברת הכספים. זאת ללא צורך בכרטיס אשראי או מזומן, אלא רק בטלפון נייד טעון עם האפליקציות הנכונות. החשש מגניבה או מאיבוד מתבטל, וכך גם הסרבול של הסתובבות עם ארנק פיזי במרחב הציבורי.

מהיר יותר, חזק יותר, סטרילי יותר

כסף מחליף ידיים. זאת אמרה שנכונה הן במובנה המטאפורי והן במובן הפיזי הפשוט שלה. במהלך חיים, שטר או מטבע עוברים בכמות מסחררת של מקומות ובתי עסק, ואנשים רבים במצבים היגייניים שונים נוגעים בהם. כל זה יוצר מצב בעייתי למדי מבחינת סטריליות ושמירה על אורח חיים נקי. גם כרטיס האשראי, אשר מגוהץ פעמים רבות בידי מוכרנים שונים, צובר יותר מדי מגע יד אדם לא מחוטא עליו. הארנק הדיגיטלי פותר בעיה זו. אמצעי התשלום, קרי הטלפון הנייד, ניתן לנגיעה רק בידי אדם אחד שהוא בעליו. בעידן הקורונה, יש חשיבות גדולה מאין כמותה לריחוק ולחיטוי, והארנק הדיגיטלי בא כאן לטובתנו.

נוסף על כך, העברת אמצעי תשלום באופן מקוון מהירה פי כמה מהתעסקות כספית באופן אנושי. בין אם זה תדלוק, רכישת בגדים או קניית קפה בדרך לעבודה – פתאום כל העברות הכספים נעשות נוחות וזריזות הרבה יותר כשהן נעשות באמצעות האפליקציה.

ואם זה לא מספיק, ארנק דיגיטלי לא פעם גם משתלם כלכלית. חברות רבות מעוניינות לעודד קנייה באמצעים אלו, ולכן משיקות אפליקציות תשלום ייעודיות, שמאפשרות לצבור נקודות ברכישות המקוונות, ומציגות מבצעים שווים ללקוחות הדיגיטליים.

פרצה קוראת לגנב, אפליקציה לא

התעסקות בכסף היא דבר רגיש, אשר מצריך מידה גדולה של ביטחון. גם בעניין זה יש לארנק הדיגיטלי מה להציע, ואכן אופן הקנייה בו מאובטח ובלעדי רק לכם. בשביל לבצע רכישה באמצעים דיגיטליים, יש צורך בסיסמה או בטביעת יד, ולכן גם אם חס וחלילה המכשיר הסלולרי ייגנב, הארנק הדיגיטלי שלכם לא יהיה פעיל. כמו כן אפליקציות התשלום מאופיינות ברמת אבטחה והצפנה גבוהה, שמוודאות שהכסף שלכם אכן נשמר במקום הנכון ובידיים טובות.   

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]