לקראת החגים עיריית חולון מתגברת את עבודות הניקיון ברחבי העיר - 0404
לקראת החגים עיריית חולון מתגברת את עבודות הניקיון ברחבי העיר עיריית חולון

לקראת החגים עיריית חולון מתגברת את עבודות הניקיון ברחבי העיר

גם השנה מתחילים בראש נקי: לקראת החגים מתגבר מערך התברואה והסביבה בעיריית חולון את עבודות הניקיון ברחבי העיר. פינוי הגזם והגרוטאות מתוגבר כבר מראשית חודש ספטמבר ותושבים, שיום הוצאת הגזם והגרוטאות ברחובם חל השנה בערב חג, מתבקשים להוציאם יום קודם לכן על מנת שיפונו במועד. בעירייה מבקשים להדגיש,, כי את הגזם והגרוטאות יש להניח במקום שבו יש נגישות למשאית בעלת מנוף, שאינו צמוד למקומות חנייה ושאינו בשביל פנימי. ברחובות ללא מוצא יש להניח ברחוב הראשי הסמוך. פירוט הרחובות וימי ההוצאה מצוי באתר העירייה – http://www.holon.muni.il/toshavim/sviva/Pages/pinuyGezem.aspx

פינוי כל ביתני האשפה בעיר יתבצע לקראת החגים ובמהלכם במשמרות כפולות, כאשר העבודה תיערך גם מעבר לימי הפינוי הקבועים ואף בשעות הלילה, תוך הקפדה על פינוי שקט ככל האפשר. גם מתקני המיחזור יפונו שלא על פי סדר הפינוי הרגיל על מנת להשלים את הפינוי עד ערב ראש השנה. כמו כן, מתקני המיחזור בעיר יישטפו וינוקו ויוסרו מהם, ככל הניתן, מודעות וכתובות גרפיטי. 

הכיכרות בעיר, הרחובות הראשיים וכן רחבות מרכזים מסחריים גדולים ישטפו באמצעות זרם מים בלחץ גבוה בשעות הבוקר המוקדמות או הלילה על מנת להימנע ככל האפשר מהפרעה לעוברים ולשבים. בנוסף, יתווספו מכונות טיאוט ועובדי ניקיון בכל רובעי העיר, שיעבדו אף בשעות הערב. מגרשים בעיר ינוקו אף הם ועובדי התברואה יסירו מהם עשבייה באמצעות כלים מכניים. יתכן, כי בחלק מהמגרשים יוותרו למשך מספר ימים ערימות פסולת שימתינו לפינוי מהמקום שיבוצע עד ערב החג.

במסגרת מבצע הניקיון, ניתן דגש מיוחד לשדרות דב הוז, מכיכר סטרומה עד רחוב אילת. בימים אלה יחידת ההדברה העירונית מבצעת במקום הדברה נגד מכרסמים כאשר יתבצעו סיורים יומיומיים באזור לשם איתור מחילות של מכרסמים (חולדות/עכברים), הטמנת שקיות האכלה בתוך פתחי המחילות והדבקת מודעות בדבר ביצוע ההדברה. במקביל, מבצע הפיקוח העירוני אכיפה מוגברת באזור בתחום ניקיון בתי העסק. בין היתר, נבדקת רמת הניקיון עם שעת סגירה ואופן החזרת פחי האשפה לביתנים. זאת על מנת לשמור על סביבה נקייה ולמנוע מזון זמין עבור המכרסמים השונים.

גם האגף לגנים ונוף נערך לתקופת החגים עם תגבור מספר פועלי הגינון, הרחבת שעות ניקיון הגנים וניקוי הגנים בעזרת רכבי שטיפה. לשם השלמת המראה החגיגי של חולון לקראת השנה החדשה, תושלם שתילת פרחי עונה בצירים הראשיים ויישתלו פטוניות פורחות באדניות בצירים המרכזיים ובכיכרות. בנוסף, יפוזרו כ-150 אדניות פורחות לקראת החג.

בתוך כך, בחודשים האחרונים החלו לפעול בחולון כמה קבלני פינוי אשפה חדשים עם תום תקופת ההתקשרות של הקבלנים הקודמים: 3 קבלני היפוך לדחס, המפנים  כ-350 מכולות ומתקנים טמוני קרקע וקבלן נוסף לפינוי כ-6,800 כלי אצירה ביתיים בנפח 85 ליטר עד 360 ליטר (פחים בעלי שני גלגלים). לשם שיפור השירות לתושבים, עיריית חולון דרשה לשנות את שיטת פינוי האשפה כך שהוצאת הפחים, פינויים והחזרתם מתבצעת בו זמנית. יצוין, כי יתרת פחי האשפה בחולון בנפח 660 ליטר עד 1,100 ליטר מפונים באמצעות עובדי עירייה. כמו כן, במהלך השנה התחלפו  גם קבלני טיאוט הרחובות בעיר ושונתה שיטת הטיאוט המכנית כשנוסף גם גרניק. באופן הזה, האשפה המצטברת על המדרכה או בין אבן השפה לבין הכביש מוסטת למרכז הכביש ואז נאספת ואינה נשטפת, כפי שהיה קודם לכן. בכל רובע בעיר פועלות שתי מכונות טיאוט.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]