שני חברי ארגון פשיעה יואשמו ברצח יוסי עטר במתחם הצימרים ברחובות - 0404
+
שני חברי ארגון פשיעה יואשמו ברצח יוסי עטר במתחם הצימרים ברחובות רן מנוסיס, תיעוד מבצעי מד"א

שני חברי ארגון פשיעה יואשמו ברצח יוסי עטר במתחם הצימרים ברחובות

חקירה מורכבת של משטרת ישראל שכללה מאמץ מודיעיני וטכנולוגי רחב, הביאה לפענוח רצח יוסי עטר תושב רחובות בן 59 בליל שבת ה- 2/6/17.

בחקירת משטרת ישראל עלה כי, יבגני גולבקו המכונה "אסחב" בן 22 מבת ים, ורוסלן שצפטניוב בן 25 מרחובות, פעילים בארגון פשיעה מהשפלה, רצחו ביריות אקדח, על פי החשד, את עטר במתחם הצימרים שלו "נייס פלייס" ברחוב משה פריד ברחובות.

השנים נעצרו ב-9/7/17 והועברו לחקירה בחשד למעורבותם ברצח. בחקירה עלה חשד כי מספר שבועות הרצח, עברו השניים להתגורר במתחם הצימרים של עטר. בערב הרצח עזבו השניים את המתחם וחזרו אליו סמוך לשעה 20:30 דרך חור בגדר. השניים ניגשו אל עטר שפניהם מכוסות, שלפו אקדחים וירו לעברו בעת שהלך בחצר המתחם בגבו אליהם.

הקורבן ניסה להימלט לעבר המחסן במתחם הצימרים וסגר אחריו את הדלת אולם השניים פרצו בבעיטה את הדלת, הביטו בו ונמלטו מהמקום, לא לפני שתלשו ממשרדו של עטר את מערכת הDVR – המקליטה את מצלמות האבטחה.

במנוסתם השאירו השניים במשרדו של המנוח את אחד האקדחים שהיה ברשותם. השניים נמלטו מהמקום ברכב, וכאשר הגיעו לתל אביב, שרפו את בגדיהם ונפטרו מה-DVR.

תמורת הרצח אמורים השניים היו לקבל 50,000 ש"ח כל אחד, אולם בפועל קיבלו רק חלק קטן מהסכום. מעצרם של השניים הוארך מעת לעת, ובמהלך חקירתם התבססה, באמצעות מהלכי חקירה מורכבים, תשתית ראייתית למעורבותם ברצח.

מחר יוגש נגד השניים בבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום בגין רצח.