"אות המופת לרופא" לשנת 2017 הוענק למנהל מיון ילדים בהדסה הר הצופים - 0404
+
"אות המופת לרופא" לשנת 2017 הוענק למנהל מיון ילדים בהדסה הר הצופים

"אות המופת לרופא" לשנת 2017 הוענק למנהל מיון ילדים בהדסה הר הצופים

וועדת הפרס, בראשות היו"ר פרופ' אורה פלטיאל, ציינה בהודעת הענקת הפרס כי לאור ההמלצות החמות אשר התקבלו ממנהליו, ד"ר אסנת לבציון-קורח מנהלת בית החולים הדסה הר הצופים ופרופ' יעקב ברקון מנהל המחלקה לילדים בבית החולים, הוחלט להעניק לו השנה את האות.

ד"ר רכטמן, מומחה ברפואה דחופה ילדים המנהל את המחלקה מזה 5 שנים, מוביל מחקרים קליניים ובהנחייתו מתבצעים מחקרים רבים, הן במקצועות פדיאטריים והן במקצועות כירורגיים, אשר מטרתם לשפר את הטיפול ואת רמת הבטיחות של הילדים הפונים לקבלת עזרה בהדסה בפרט, ובבתי חולים ככלל.

"מראשית דרכו בתחום הרפואה גילה ד"ר רכטמן כישורים יוצאי דופן ומעוררי התפעלות בתחום הקליני, מחקרי והוראתי. תלמידיו זוכים להוראה מקצועית ברמה גבוהה והמשובים עליו הינם מצויינים", ציינה מנהלת הדסה הר הצופים בהמלצתה. "ד"ר רכטמן הינו רופא רב פעלים, בנוסף לתפקידו התובעני כמנהל חדר מיון ילדים וזמינותו 24/7, משקיע ד"ר רכטמן מזמנו בהרצאות והדרכות שוטפות לסטודנטים לרפואה, בניהול והעברת קורסי סדציה

ו- PALS לאחיות ורופאים מבתי החולים של הדסה ומבתי חולים אחרים. את הקורסים הללו הקים ד"ר רכטמן ביוזמתו שלו והם נחשבים לקורסים ברמה מקצועית גבוהה מאוד".

עוד הוסיפה ד"ר לבציון-קורח, כי בין יוזמותיו המבורכות של ד"ר רכטמן נמנית הקמת שירותי הסדציה בבית החולים, וזאת במטרה להקל על כאבם של הילדים. "ההשקעה והמאמצים הרבים בהקמת שירות זה, מעידים על תכונת הרגישות המיוחדת של ד"ר רכטמן כלפי סבלם של החולים. בנוסף, הוביל ד"ר רכטמן את ההכרה בהתמחות ברפואת ילדים דחופה, והודות לכך הוכרה היחידה לרפואה דחופה במועצה המדעית".

מנהלת בית החולים אף הדגישה כי מעבר לכל פועלו בבית החולים, ד"ר רכטמן משמש כרופא קרבי פעיל במילואים. "גם במבצע צוק איתן, בלט ד"ר רכטמן במקצועיות ובייחודיות שלו, עת טיפל בפצועים תחת אש ואף ביקר אותם בבית החולים בהפוגות שהיו לו בזמן המלחמה.

כאות מחווה, אף פורסמה כתבה גדולה בעיתונות על אודות פועלו בזמן המבצע. כתבות נוספות ציינו מקרים בהם ניצלו ילדים בזכותו, לאחר שאבחן במדויק ובמהירות מרשימה את הבעיה ומיהר לתת מענה רפואי נכון, לאחר שהיו בסכנת חיים.

ד"ר רכטמן הוא רופא מעולה אשר מעניק למטופליו יחס אנושי וטיפול רפואי מקצועי. הוא אהוב ומוערך מאוד בקרב צוות המחלקה, המטופלים והסטודנטים".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com