הוריו של הדר גולדין בסבב פגישות באו"ם. השגריר דנון: "הדר ואורון מוחזקים באכזריות ע"י ארגון טרור שפל" - 0404
+
הוריו של הדר גולדין בסבב פגישות באו"ם. השגריר דנון: "הדר ואורון מוחזקים באכזריות ע"י ארגון טרור שפל" .

הוריו של הדר גולדין בסבב פגישות באו"ם. השגריר דנון: "הדר ואורון מוחזקים באכזריות ע"י ארגון טרור שפל"

לאה ושמחה גולדין, הוריו של הדר, הגיעו לסבב פגישות דיפלומטיות במטה האו"ם בניו-יורק, בניסיון להאיץ את המאמצים המדיניים להשבת הבנים.

במהלך סוף השבוע נפגשו בני הזוג, בליווי שגריר ישראל לאו"ם דני דנון עם שגרירים ממספר מדינות ביניהן אוקראינה, פרו, פולין ומדינות מערביות נוספות במהלכן סיפרו על נסיבות חטיפתו של הדר.

סבב הפגישות נועד להגברת הלחץ על ארגון הטרור חמאס מצד המדינות והאו"ם. שמחה ולאה גולדין אמרו במהלך פגישות אלה כי "הדר נהרג ונחטף על ידי החמאס במהלך הפסקת אש הומניטרית שיזם האו״ם ואנו מצפים שהקהילה הבינלאומית תשא באחריות להחזירו לקבורה בישראל. החמאס מחזיק בהדר ואורון בניסיון לסחוט את ישראל כדי שתשחרר טרוריסטים מורשעים, המצב הנורא בו הוא מונע ממשפחתו לקבור את בנה הוא עוול הומניטרי שהקהילה הבינלאומית צריכה לפעול כדי לסיים אותו. כפי שהקהילה הבינלאומית מעניקה סיוע הומניטרי לרצועת עזה כך אנו מצפים שתדרוש מהחמאס ותפעיל עליו לחץ כדי להחזיר את בנינו הביתה".

השגריר דנון אמר כי "הדר ואורון מוחזקים באכזריות כבר למעלה משלוש שנים על ידי ארגון טרור שפל, אסור שאף דמוקרטיה תישאר אדישה למצב הזה. הקהילה הבינלאומית צריכה להתערב ולפעיל את כובד משקלה על החמאס כדי להחזיר אותם לישראל. אנו לא נשקוט עד שנשיב אותם לקבורה ראויה בישראל".