אורן ניסים: "ערן זהבי עשה טעות גדולה. הקהל רשאי להביע את דעתו" - 0404
+
אורן ניסים: "ערן זהבי עשה טעות גדולה. הקהל רשאי להביע את דעתו" פרטי

אורן ניסים: "ערן זהבי עשה טעות גדולה. הקהל רשאי להביע את דעתו"

"חבל שבמקום לבקש מאלישע לוי חילוף מיידי, ערן זהבי בחר לזרוק את סרט הקפטן", כך אמר חלוץ העבר אורן ניסים, בהתייחסו לקפטן נבחרת ישראל והתנהגותו במשחק מול מקדוניה. ניסים, בן ה-41, אשר הוביל את הפועל חיפה לזכייה באליפות היסטורית ב-1998/1999, העניק ראיון לספורט 0404 ובו דיבר על אכזבתו מנבחרת ישראל ומאלישע לוי וכמובן על פרשת ערן זהבי וסרט הקפטן. 

בנושא נבחרת ישראל, אמר חלוץ העבר: "אני מצטרף לדעה של כל מדינת ישראל ומאוכזב כמו כולם. אין ספק ששני המשחקים האחרונים נגד מקדוניה ואיטליה היו פשוט לא טובים. המשחק הראשון נגד מקדוניה בסמי עופר היה אכזבה גדולה, לא ראינו רעב מצד שחקני הנבחרת שלנו. ההפך, נראה היה שהם סבלו במהלך כל המשחק ודווקא במשחק נגד מקדוניה שהיינו צריכים להחזיר את האמון של הקהל אכזבנו בגדול.

נגד איטליה זה כבר היה סגנון אחר של משחק. הנבחרת הגיעה אחרי הסערה של ההפסד במשחק מול מקדוניה וכמובן נושא הקפטן של ערן זהבי. הנבחרת במשחק זה הגיעה במטרה אחת – לא לסיים את המשחק מובסת. אלישע עשה כמה שינויים שאמנם לא הביאו לידי תפיסת שליטה והכתבת קצב המשחק על ידי הנבחרת אבל הצלחנו להתמודד עם הניסיונות של האיטלקים, במיוחד במחצית הראשונה. במחצית השניה האיטלקים היו כבר טובים מאיתנו וגם כבשו. בסופו של דבר, בשני המשחקים הנבחרת יצאה לבסוף עם אפס נקודות. זו אכזבה גדולה, במיוחד כשהמטרה שלנו בקמפיין זה היה להגיע למקום השלישי".

"נושא ערן זהבי מאכזב מאוד", התייחס ניסים לקפטן הנבחרת לשעבר. "ערן הוא שחקן שובר שוויון ולמרות שהוא לא מצליח למצות את מלוא היכולת שלו בנבחרת ישראל, הוא עדיין שחקן מצוין (לדעתי, בנבחרת הוא חייב לשחק מתחת לחלוץ). לגבי המקרה הספציפי המדובר, ערן בהחלט עשה טעות גדולה וכרגע הוא משלם על זה. ערן בן 30, הוא כבר לא ילד, הוא חייב לדעת להתמודד עם מצבים כאלו. הקהל רשאי להביע את דעתו במגרש ומחוצה לו. חבל שבמקום לבקש מאלישע חילוף מיידי הוא בחר לזרוק את סרט הקפטן. סך הכל עצוב מאוד שערן פרש".

על השאלה האם ניסים היה נוהג כמו ערן זהבי במקרה דומה, השיב החלוץ: "כמובן שלא. קפטן צריך לשמש כמנהיג, דוגמא לצעירים ולהתנהג בין היתר באופן מאופק".

ב-22.5.2015 ערך ניסים את הופעתו האחרונה בתור שחקן פעיל ולאחר מכן פרש מכדורגל. ניסים סיפר על עיסוקו כיום: "היום אני מנהל בית ספר לכדורגל בבית דגן. האמת שאני מאוד נהנה לעבוד עם מחלקות נוער. בית דגן הוא ישוב שנמצא במרכז הארץ שיש בו בערך כ-7000 תושבים. יש לנו, נכון לרגע זה, כ-100 ילדים עם 6 מאמנים ואנחנו רק בהתחלה".