שבת שלום עם ישראל היקר! - 0404
+
שבת שלום עם ישראל היקר! חדשות 0404

שבת שלום עם ישראל היקר!

נפלאות ההשגחה: המקום שהיה סגור נפתח בדיוק ברגע שבו הגעתי, כדי לתעד עבור עם ישראל.
 
השבוע, ביקרתי באיטליה, לשם טסתי יחד עם נבחרת ישראל בכדורגל למשחק מול האיטלקים. במשך ארבעה ימים שהיתי בעיר רג׳ו אמיליה. בעיר, שבה חיים כ-170 אלף איש, אין הרבה מה לעשות. בטח לא לתייר מישראל, אך משום מה רצה הגורל ודאג פלוני לספר לי שבעיר הזאת קיים בית כנסת יהודי עתיק.
 
בשעת בוקר יצאתי לחפש את בית הכנסת והתפלאתי לגלות שהוא נמצא בדיוק כ-600 מטר מהמלון בו התאכסנתי. מיהרתי למקום יחד עם עורך הספורט של 0404, תום אברמסון. איטלקיה מבוגרת סיפרה לנו כי בית הכנסת נפתח לביקור פעם-פעמיים בשנה ואכן המקום היה סגור. קשה לתאר בפניכם עד כמה האכזבה היתה גדולה. חלפו כמה דקות וזיהינו בבניין צמוד שתי מנקות איטלקיות. ביקשנו להכנס והשתיים סרבו. רגע לפני שעזבנו את המקום, שלפתי תעודת עיתונאי וביקשתי שוב להכנס… ״קדימה, תכנסו לדקה אחת״ – זרקה אחת המנקות. שלפתי מיקרופון, תום שלף אייפון והצלחנו ברגע לערוך כתבה מרגשת על בית הכנסת העתיק ועל קהילת יהודים שחיה במקום, על הגטו שהיה ובית הכנסת ששופץ ונשמר וארון הקודש שלו אף הועבר לבית הכנסת המרכזי בקריית שמואל.
 
לי אין הסבר אחר מלבד השגחה, שבדיוק באותו הרגע שהגענו למקום, נכחו בו שתי מנקות. דקה מאוחר יותר, והיינו מפספסים את בית הכנסת, שאותו מן הסתם לא הייתי רואה יותר שוב לעולם.
 
מערכת חדשות 0404 מאחלת לכל בית ישראל ולכל כוחותינו היקרים שבת שקטה ובשורות טובות!

חדשות 0404

חדשות 0404

חדשות 0404

חדשות 0404

חדשות 0404