ירדו מהפסים: צפו בפקחי הרצליה רושמים דו״ח לחב״דניק שהניח תפילין לעוברי אורח. תושב: ״ביזיון במדינת היהודים״ - 0404
+

ירדו מהפסים: צפו בפקחי הרצליה רושמים דו״ח לחב״דניק שהניח תפילין לעוברי אורח. תושב: ״ביזיון במדינת היהודים״

לא יאמן! פקחי עיריית הרצליה רשמו דו״ח לחב״דניק שהניח תפילין לעוברים ושבים בהרצליה.

הפקחים טענו כי השולחן שעליו הונחו התפילין והסידור הוצב בניגוד לחוק ואף הזמינו משטרה למקום. אזרחים שחלפו במקום נדהמו מהפעולה של הפקחים, שמנעה גם חלוקת נרות שבת.
 
אזרח שחלף במקום והיה עד לאירוע, לחדשות 0404: ״אין לי מילים. אני מתבייש בשביל עיריית הרצליה שכך היא נראית. אנחנו לפני ראש השנה והם נטפלים ליהודי יקר… באמת שאין לי מילים. ביזיון שזה קורה במדינת היהודים״.
 
בדו״ח ההזוי כתב הפקח כי מדובר ב״מפגע״ וציין: ״הנ״ל התבקש מספר פעמים לפנות את השולחן עם התפילין, אך לא הסכים להתקפל מהמקום. כמו כן מטריד עוברי אורח בזה שמבקש מהם להניח תפילין. התבקש להציג תעודה מזהה, אך סירב לכך. נאלצנו להזמין ניידת על מנת שימסור את פרטיו״.
 
בכל העולם חב״דניקים עומדים ברחובות ראשיים ומניחים תפילין – בארה״ב, באנגליה, ברוסיה ואפילו בגרמניה, אבל כאן, בארץ הקודש – ישראל, בהרצליה – אוסרים עליהם להניח תפילין לאזרחים, המגיעים להניח מרצונם החופשי.
 
עיריית הרצליה – ראוי שתבטלו מיידית את הדו״ח המרתיח ותודיעו שטעיתם.
 
מעיריית הרצליה נמסר בתגובה לחדשות 0404: ״חובתה של עיריית הרצליה לדאוג לחופש התנועה של כל אדם באשר הוא במרחב הציבורי ולמנוע הפרעה והטרדה. אנשי חב״ד התבקשו להגיע אל משרדי אגף הפיקוח העירוני על מנת להסדיר את נושא פעולתם והעמדת דוכנים ברחוב״.