3 המלצות חשובות שיסייעו לכם לבחור קרקע להשקעה - 0404
3 המלצות חשובות שיסייעו לכם לבחור קרקע להשקעה pixabay.com

3 המלצות חשובות שיסייעו לכם לבחור קרקע להשקעה

ההשקעה בנדל"ן כוללת מספר רב של אפשרויות שכוללות בין היתר רכישת דירה בישראל, רכישת משרדים או רכישה של נדל"ן בחו"ל, וכל זאת על מנת להפיק רווחים קטנים באופן מהיר באמצעות שכירויות. עבור אלו שלהם יש מעט יותר אורך רוח ומעוניינים להשקיע באפיק סולידי אך מבטיח ביותר, קיימת גם אפשרות נוספת – קרקע להשקעה. בשורות הקרובות תקבלו מספר המלצות חשובות שיסייעו לכם לבחור קרקע מתאימה שתספק לכם רווח מקסימאלי.

איך מאתרים קרקע להשקעה?

מדינת ישראל אמנם קטנה אך הביקושים בה לדירות מגורים, שטחי מסחר ומלונאות גדולים ביותר. על מנת לשמור על רמת מחירים הגיונית המדינה מקדמת כל העת תוכניות שונות להפשרת קרקעות למטרות בנייה עליהן. משום שמדובר בקרקעות רבות שמפוזרות בכל רחבי הארץ ולכם כמתעניינים אין די זמן לבצע חקר לגבי התזמון השלבי של הקרקע, מהן הזכויות עליה ואילו תוכניות מכתיבות את הפיתוח שלה, הרי שהדרך הטובה ביותר לאתר קרקע מתאימה להשקעה היא באמצעות התקשרות עם חברה שמתמחה בכך. חברה שכזאת כבר ביצעה את כל הבדיקות ויכולה להמליץ לכם על קרקע חקלאית במחירי השקעה שריאליים עבורכם. חברות אלו גם מייעצות לגבי המיסים השונים הנגזרים מרכישת הקרקע ועל כן מהוות בית חם למשקיע.

היכן כדאי להשקיע?

למרות הייעוץ המקצועי, כדאי מאוד גם לבצע בירור עצמאי באשר לכדאיות הכניסה להשקעה וזאת על מנת לקבל את התמונה השלמה. ישנם מספר שיקולים שאמורים להנחות אתכם במהלך הבדיקה:

  • האם יש יזם לפרויקט? מיהו? – ישנם פרויקטים שונים שבהם נמכרות קרקעות חקלאיות להשקעה. בחלק מהמקרים מדובר בכדאיות עסקית עבור המוכרים, שמעוניינים להימנע מתשלומי מיסים עקב רפורמות כאלו ואחרות, ללא קשר לבנייה עתידית. במקרים אחרים, מדובר בפרויקט בסדר גודל משמעותי, שמקודם על ידי העירייה או המועצה המקומית וזה בדיוק מה שצריך למשוך אתכם להשקעה. זו השקעה בטוחה יותר, שהולכת לכיוון הנכון של השבחה, הפשרה ובנייה בטווח הזמן של עד 5 שנים.
  • מצב שלביות ביצוע פרויקט – מצאתם פרויקט שכבר הופשר והקרקעות בו זמינות לבנייה? זה טוב ויפה, אך דעו לכם כי השקעה זו מתאימה בעיקר לקבלנים ולא למשקיעים פרטיים וזאת משום עלויות הקרקע הגבוהות. מדוע שגם אתם לא "תגזרו את הקופון" ביום מן הימים על עליית מחיר הקרקע בעקבות הפשרה? לשם כך מומלצת השקעה בקרקעות בהליכי שינוי שאינן זמינות לבנייה מידית. המחיר של הקרקעות הללו נמוך והוא יקפוץ משמעותית כלפי מעלה ברגע ההפשרה ומתן אישורי הבנייה. הרווח האחוזי עשוי להגיע למאות ואף אלפי אחוזים.
  • מיקום, מיקום, מיקום – גם אזורי ביקוש מכתיבים עד כמה הקרקעות יהיו מבוקשות עם ההפשרה. למשל, כדאי מאוד לרכוש קרקע להשקעה שנמצאת קרוב לשכונת מגורים קיימת בעיר גדולה וזאת בהשוואה לקרקע בדרום הארץ שכלל אינה צמודה לשכונת מגורים.

דגשים נוספים בדרך לבחירת הקרקע

מומלץ להזמין הערכת שמאי טרם הרכישה ולוודא כי היא בוצעה ע"פ תקן 22 המחמיר יותר, מה שמספק תמונת מצב מציאותית יותר באשר לערך השטח וערכו העתידי.

למדריכים נוספים בנושאי קרקעות להשקעה ניתן למצוא באתר: hlk.co.il, בהצלחה.

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]