סמלי הסטטוס שאי אפשר להתעלם מהם - 0404
סמלי הסטטוס שאי אפשר להתעלם מהם pexels

סמלי הסטטוס שאי אפשר להתעלם מהם

איך שלא נסתכל על זה, בני אדם הם יצורים סטיגמטיים, המושפעים מסמלי סטטוס ומותגים. בחברה המערבית של ימינו מגמה זו רק הולכת וצוברת תאוצה, כאשר כמעט בכל תחום בחיים ניתן למצוא את המוצרים הנחשבים והנחשקים, אשר מתבלטים מעל יתר הפריטים בקטגוריה. בכתבה הבאה נסקור כמה מסמלי הסטטוס הבולטים של תקופתנו, אלו שבאמת אי אפשר להתעלם מהם.

 אמור לי מהי מכוניתך ואומר לך מי אתה

עולם הרכב מושפע מאוד מגזרת סמלי הסטטוס, ולמעשה כמעט כל קנייה של כלי תחבורה ממונע מצהירה משהו על אופיו של הרוכש אותה. בין אם מדובר בטנדר יד שנייה להנדימנים שבינינו, אופנועים כבדים עבור חובבי האקסטרים, או רכב רב מושבים לבעלי המשפחות הגדולות.

כמובן שמשבצת היוקרה משחקת תפקיד חשוב בעולם זה, וקיים שוק שלם של רכבי יוקרה, כאלו אשר מצביעים על סטטוס ומעמד גבוה רק משם החברה או הלוגו החרוט על הפגוש. מחירי רכבי יוקרה מאמירים לכדי מאות אלפי שקלים, וחלקם אף חוצים את רף המיליון. ראוי לציין שמלבד השם הנוצץ, שוק רכבי היוקרה הוא לא הומוגני וניתן למצוא בו דגמים מכל הסוגים והמינים: ג'יפים גבוהים המיועדים לטיולי שטח, אופנועים מעוצבים, רכבי ספורט נמוכים וצבעוניים ועוד. העיקר שהיצרן יהיה בעל מוניטין, ושהחזות של הכלי המוטורי תהיה מרשימה ומסובבת עיניים.  

ישנו סמל סטטוס נוסף המשלב בין תחבורה לפנאי. הפעלה ובעלות על כלים לא שגרתיים דוגמת יכטה או מטוס "מחשידות" אותך אוטומטית בהשתייכות למועדון העליון. השתתפות בקורס טיס אזרחי או קורס סקיפרים, ועל אחת כמה וכמה יכטה הרשומה על שמך בנמל, או מטוס קל החונה בחצר האחורית, הם סמלי סטטוס מעוררי השתאות, ומשמשים כמותגים בולטים בתחום העושר.

בית זה אומר כבר הכל

למגורים יש חשיבות גדולה עבור כולנו, וגם בהם יש כדי להעיד על סטטוס ומעמד. קרבה לים, שטח פרטי גדול או דירת פנטהאוז , הם לרוב סמלים שאוהבים להתהדר בהם. על אף גודלה הקטנטן של ישראל, גם כאן יש כמה וכמה יישובים ושכונות, שמקושרים אוטומטית למעמד הגבוה. בעלות על בית באחד מהם, לא משנה גודלו או איכותו, היא כבר סמל ועדות להצלחה כלכלית.

נוסף על כך, יש בתחום המגורים סמלי סטטוס נוספים רבים. לדוגמה, היעזרות במשרד אדריכלים יוקרתי לשיפוץ הבית, שכנים מפורסמים או שימוש בחומרי גלם יקרים ואיכותיים דוגמת זהב או פורצלן. אחד מסמלי הסטטוס הנחשקים ביותר הוא בעלות על בית נוסף המשמש לחופשות, רצוי במדינה זרה ובאזור פסטורלי ויוקרתי.  

הבגדים עושים את האדם, ואת המעמד

עולם האופנה הוא מקור בלתי נדלה לסמלי סטטוס ומותגים, והוא למעשה מתבסס באופן כמעט מוחלט עליהם. אנשים רבים נוטים ללבוש בגדים לפי בית האופנה שחתום עליהם, וישנם כמה שמות שהם תו תקן לאיכות וליוקרתיות בתחום זה. מלבד הביגוד הסטנדרטי, התהדרות באקססוריז יקרים היא גם סמל סטטוס חזק ומרשים. שעונים אלגנטיים, עגילי יהלום, תיקים מעוצבים ועוד- כל אלו, כאשר באים עם התווית הנכונה, מלמדים רבות על המעמד אליו מבקש האדם העונד אותם להשתייך.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]