הרמטכ״ל בטקס לזכר חללי גבעתי: ״נמשיך לפעול להחזרת גולדין ושאול ז״ל לקבורה באדמת ישראל״ - 0404
+
הרמטכ״ל בטקס לזכר חללי גבעתי: ״נמשיך לפעול להחזרת גולדין ושאול ז״ל לקבורה באדמת ישראל״ דובר צה״ל

הרמטכ״ל בטקס לזכר חללי גבעתי: ״נמשיך לפעול להחזרת גולדין ושאול ז״ל לקבורה באדמת ישראל״

היום (חמישי) נערך טקס ההתייחדות השנתי לזכר חללי חטיבת גבעתי באנדרטת הזיכרון במצודת יואב.

הטקס התקיים במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, מפקד עוצבת "הפלדה", תת-אלוף עודד בסיוק, מפקד חטיבת גבעתי, אלוף-משנה דדו בר כליפא, המשפחות השכולות, מפקדי וחיילי החטיבה בעבר ובהווה.

גדודי חטיבת "גבעתי" ביצעו וימשיכו לבצע פעילות אינטנסיבית וענפה בהגנה על גבולות המדינה ושמירה על ביטחון אזרחיה. חטיבת "גבעתי" שכלה 878 לוחמים ומפקדים.

ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט: "זה שבעה עשורים שחטיבת גבעתי, בסדיר ובמילואים, פועלת במחויבות גדולה למען ביטחון מדינת ישראל ותושביה. את עוצמתה של החטיבה פגשנו גם במערכה האחרונה, מערכת "צוק איתן". לאורך כל המערכה היו הכוחות דוגמה ומופת ללחימה עיקשת, לנחישות ולדבקות במשימה. היום נזכיר ונזכור גם את לוחם החטיבה, סגן הדר גולדין, ואת סמל ראשון אורון שאול, זיכרונם לברכה. נמשיך לפעול להחזירם לקבורה באדמת ישראל. מפקדי החטיבה וחייליה, השתנותם המהירה של האיומים והמציאות הביטחונית הנפיצה, מציבות בפנינו אתגר יום יומי מורכב. בימים אלה משתתפים מפקדי החטיבה ולוחמיה בתרגיל הגיס "אור הדגן", תרגיל שנועד לשפר את מוכנות צה"ל לחירום ולמלחמה מתוך הבנה שרק עוצמה ומוכנות גבוהה של צה"ל, יאפשרו את השקט במדינתו, ובה בעת לסכל באחריות ובנחישות כל איום המבקש לפגוע בביטחון הארץ ובשגשוגה. אני סמוך ובטוח שביום שבו תידרשו לכך תלחמו בעוצמה, בתעוזה ובתחבולנות, תבצעו את המשימה עד תומה ותנצחו".

דובר צה״ל

מפקד חטיבת גבעתי, אלוף-משנה דדו בר כליפא: "גם השנה עצרנו כולנו מלכת, התייצבנו כאן במצודה, מעוז של לחימה מופת וגבורה, מודל של נחישות סיפור של הקרבה, באנו כפרטים, איש איש עם כאבו וזיכרונותיו, עם זיכרון פרטי של האחד שאיננו, של האחת שלא תשוב, ובאנו כולנו, יחד, כאיש אחד בלב אחד כאב אחד וחד, של שמונה מאות שבעים ושמונה, שהיו עמנו ואינם, מפקדים, לוחמים, חיילות וחיילים. את הדברים הערב אני רוצה להקדיש לאלו החולמים, לאלו המסוגלים לעצום את עיניהם ולו רק בדמיון לשוב לנוע על אותם שבילים, לחזור לרגע אל המקומות, חלקם נעימים יותר וחלקם פחות, אל המחוזות בהם פעלו הבנים והבנות, בהם יצרו בהם חלמו ולחמו, מהם יצאו למשימות. יש לי תקווה שיהיה בכוחנו להגשים את מילוי חובנו ולהשיב את קצין הסיירת שלנו סגן הדר גולדין ואת סמל ראשון אורון שאול זכרם לברכה לקבר ישראל. אותה רוח התנדבות והקרבה, אותה רוח של חתירה למגע ולניצחון של מסירות רעות וענווה, ממש אותה הרוח שלכם היא הרוח של גבעתי רוחה של החטיבה הסגולה, דמותכם ופועלכם מהווים, באמת ובתמים עבורנו המפקדים והלוחמים, השראה דוגמה ומופת למילוי המשימות לדרך החיים. תהא השנה הבאה שנת מוכנות, שנת החלמה, שנת בריאות, שנה של שלום וביטחון".

דובר צה״ל