נתניהו: ״היעד המרכזי שלנו - להוציא כמה שיותר מסתננים - אין להם זכות להיות פה״ - 0404
+
נתניהו: ״היעד המרכזי שלנו – להוציא כמה שיותר מסתננים – אין להם זכות להיות פה״

נתניהו: ״היעד המרכזי שלנו – להוציא כמה שיותר מסתננים – אין להם זכות להיות פה״

ועדת השרים בראשות רה"מ בנימין נתניהו להתמודדות עם תופעת המסתננים הבלתי חוקיים בישראל, התכנסה הערב בפעם הראשונה.

בישיבה השתתפו שר הפנים אריה דרעי, שרת המשפטים איילת שקד, שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, שר הכלכלה אלי כהן וסגן שר האוצר יצחק כהן. בישיבה השתתפו גם תושבים משכונות דרום תל אביב.

רה"מ נתניהו והשרים שמעו את טענות התושבים ואת מצוקותיהם היומיומיות.

התושבים הביעו תסכול מכך שבתל אביב פועלות עמותות רבות שמסייעות למסתננים. וכן על פעילות האכיפה שלטענתם אינה מספקת, גם מול עסקים המעסיקים מסתננים בלתי חוקיים.

הועלתה דרישה מהשרים לחוקק חוק יסוד ההגירה ולא להסתפק בחקיקת חוקים בלבד.

בדיון עלה נושא חוק הפיקדון למסתננים, ובדרכים שיאפשרו הוצאה מרצון של מסתננים בלתי חוקיים.

ראש הממשלה נתניהו אמר: "אנחנו כאן כדי להיפגש כל כמה שבועות כדי לנסות להקל על המצוקה של תושבי דרום תל אביב ומקומות אחרים בארץ, בגין בעיית המסתננים הבלתי חוקיים.

היעד הראשון והמרכזי שלנו הוא להוציא כמה שיותר מהם מתוך תחומה של מדינת ישראל. אין להם זכות להיות פה, הם לא צריכים להיות פה, ובעזרת המאמץ שנעשה כאן במשותף, חלק לא מבוטל מהם לא יהיו. בשאר הדברים גם כן נדון, אבל זאת המשימה הראשונה, ואני שמח לראות אתכם כאן.

אני בא, בהמשך לביקור שעשינו בשבוע שעבר בשכונות, קודם כל התרשמתי מהרוח של האנשים שעדיין נאחזים בציפורניים במקום ובמצוקה, אבל גם התרשמתי שיש דברים שאנחנו יכולים לעשות וזו המטרה של הישיבה הזאת, בעזרת השם גם נצליח. לאחר הסיור היומי הגלוי, עשיתי סיור לילי סמוי ביחד עם שר הפנים, אריה דרעי, ועברנו בכל הרחובות, בכל השכונות, ויכולתי להתרשם מהמצב כפי שהוא, לפחות בשעות הלילה. הבנתי, אנחנו מבינים את העניין. עכשיו אנחנו צריכים לדבר יחד על הפתרונות לעניין, אבל הפתרון החשוב ביותר והראשון שאנחנו נתמקד בו זה הוצאת האנשים. לא נוכל להוציא את כולם, אבל הוצאנו כבר קרוב ל-20,000, ואנחנו נצטרך להשלים את המלאכה הזאת עם לפחות מספר דומה ואולי אפילו מעבר".