נתניהו בטקס פתיחת מחלף רוזמרין בירושלים: "עכשיו בירת ישראל מחוברת מצפון עד דרום" - 0404
+
נתניהו בטקס פתיחת מחלף רוזמרין בירושלים: "עכשיו בירת ישראל מחוברת מצפון עד דרום" ערוץ 20

נתניהו בטקס פתיחת מחלף רוזמרין בירושלים: "עכשיו בירת ישראל מחוברת מצפון עד דרום"

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף הבוקר בטקס פתיחת מחלף רוזמרין בירושלים.

נתניהו: "אני ירושלמי והיום זה יום חג לירושלים ולבנותיה. את הבשורה הגדולה הזאת שאנחנו מביאים היום אפשר לתמצת במשפט אחד מהתנ"ך: "עיר שחוברה לה יחדיו". עכשיו בירת ישראל מחוברת מצפון עד דרום באמצעות הכביש המטופח הזה.

בנסיעה הרצופה והאסתטית הזאת, שנמשכת דקות ספורות ללא רמזורים – וזה דבר נפלא, אנו חוצים את ירושלים צפון-דרום כעורק חיים מהיר, נפלא, נגיש.

מהפכת התשתיות מחברת בין ערי ישראל, וכמו שאנחנו רואים היא גם מתרחשת בתוך ערי ישראל. זו מהפכה אמיתית, זו מהפכה כלכלית, מהפכה לצמצום פערים, לשוויון הזדמנויות, לשגשוג, לצמיחה.

אנחנו גאים בעבודה הזאת ואני חייב להגיד שיש לנו שותפים נפלאים – לי, לישראל ולראש העיר ניר ברקת, יש לנו באמת אנשים יוצאים מן הכלל שעוסקים בזה, גם ראשי הרשויות כולם צריכים לעזור ועוזרים. משום שאחרת אתה נתקע בחיבור, אתה לא יכול לחבר את השקע לתקע בלי הסיוע של ראשי הרשויות שתמיד נותנים כתף ואנשי החברות שעוסקות בנושא הזה. כל הצוותים העירוניים והמקצועיים, אני רוצה להודות לכם מקרב לב.

יש לנו מדינה חזקה מאוד, יש לנו מדינה מתקדמת ופורחת, יש לנו מדינה מחוברת. עכשיו אנחנו יכולים להגיד: יש לנו גם בירה יפה ומחוברת, ויחד נמשיך לשמור עליהן, להתגאות בהן"

מחלף רוזמרין נבנה בהשקעה כוללת של 140 מיליון ש"ח. המחלף כולל שני מפלסים, מנהרה באורך 70 מטר ושני נתיבים לכל צד; ומחבר באופן ישיר את כביש בגין, אשר מהווה ציר מרכזי בירושלים, עם כביש המנהרות. פתיחת הכביש צפויה להקל משמעותית את הנסיעה עבור תושבי דרום העיר ואזור גוש עציון. חנוכת מחלף רוזמרין היא למעשה סיום פרויקט בגין דרום. כביש בגין מאפשר לחצות את ירושלים מצפון לדרום ללא רמזורים.