סוכנות החלל האירופית מאמצת טכנולוגיה ישראלית - 0404
+
סוכנות החלל האירופית מאמצת טכנולוגיה ישראלית

סוכנות החלל האירופית מאמצת טכנולוגיה ישראלית

חברת 'אורביט מערכות תקשורת בע"מ' תספק מערכת קרקעית למעקב אחר מערך הלוויינים של סוכנות החלל האירופית. המערכת, מסוג Gaia 100, תותקן במסוף הקרקעי למשימות מיוחדות של סוכנות החלל (SMILE) שנמצא בגרמניה, לאחר שבוצעו בה התאמות על פי דרישות הסוכנות והותקנה בה אנטנה כפולת תדר באורך כולל של 3.7 מטרים.

המסוף הקרקעי למשימות מיוחדות של סוכנות החלל האירופית כולל מספר רב של פרויקטים, משימות ומערכות חלל ומהווה מעבדת ניסוי לבחינת אבי טיפוס, הכשרת מערכות ואימות טכנולוגיות שונות. מערכת Gaia 100 של אורביט תהיה חלק מהמסוף הקרקעי המרכזי, ותספק לסוכנות החלל יכולות ניטור לווייני מתקדמות.

"מערכת Gaia 100 של חברת אורביט הייתה היחידה אשר תאמה את הדרישות שלנו והתאימה להתקנה על הגג שלנו" אמר פירמריו בסו, ראש מחלקת תשתיות אנטנה באגף ההנדסה של סוכנות החלל. "השילוב של הגודל הקומפקטי, המשקל הקל והיכולות הטכנולוגיות המוכחות, הפכו את המערכת של אורביט לבחירה המתבקשת עבורנו".

"אנחנו גאים לעבוד עם סוכנות החלל האירופית" אמר איתן לבנה, מנכ"ל אורביט. "המחקרים שהם מבצעים בתחום השיוט האנושי והרובוטי בחלל, תורמים רבות לאנושות כולה".