מהפכה ירוקה: גם אתם יכולים לנהל את העסק בלי לזהם את הסביבה - 0404
מהפכה ירוקה: גם אתם יכולים לנהל את העסק בלי לזהם את הסביבה pexels

מהפכה ירוקה: גם אתם יכולים לנהל את העסק בלי לזהם את הסביבה

כיום אנו חיים בעידן שבו איכות הסביבה מקבלת מקום של כבוד ונמצאת בכותרות. אני מבינים שאם נכבד את הסביבה היא תעניק לנו בחזרה, כאשר בממד העסקי רבים מגלים שזה לא רק צעד נכון, מוסרי ומתחשב, אלא בין היתר התנהלות ירוקה היא כלכלית ומקדמת את המיתוג העסקי, ועל כן אם גם העסק שלכם מחפש כיצד ניתן להתייעל בגוונים ירוקים, אספנו עבורכם מפר טיפים שווים – טיפים פשוטים ליישום ואיכותיים ברמת ההיצע. סקרניים?!

לא עוד קבלות ומסמכים שניתן לאחוז

לא עוד שימוש בדואר כאשר אפשר לשלוח מסרון או מייל. לא עוד שימוש במדפסת כאשר ניתן לפתוח את הקובץ במחשב ולשמור אותו בתיקייה הרצויה. לא עוד מצבור של דפים שדנים בתנאי הוראת הקבע וההצמדה למדד, כאשר מסמך דיגיטלי מעביר את המידע באופן מסודר ונגיש. מכאן שאין זה מפתיע שכיום יותר ויותר עסקים בוחרים להיעזר בשירותי הנהלת חשבונות מקוונים. הנהלת חשבונות באינטרנט מאפשרת לחסוך בניירת ובו זמנית היא מאוד יעילה – מציעה מעקב נוח ומדויק, ואפילו מסמכים שדורשים חתימה כבר אין צורך להדפיס ולחתום עליהם ידנית, אלא באמצעות שימוש בחשבונית דיגיטלית ניתן לסגור בקלות את הפינה.

להתראות כרטסת שלום 2020

יש לעובדים שלכם שעון נוכחות? מצוין! אבל.. אל תישארו מאחור ותעבדו עם אותן כרטיסיות מיושנות, אלא תתקדמו לשעון נוכחות דיגיטלי, כזה שמאפשר לעדכן שעת הגעה ועזיבה ישירות מהנייד או המחשב, כך שגם סיכום החודש יהיה הרבה יותר פשוט ומדויק. מה עוד? שלחו לעובדים קופונים באמצעות אפליקציה, נהלו משימות און ליין, עזבו את היומן השולחני ועברו ליומן של גוגל, השאירו את דפי הA4 לילדים ועבור לרשום תזכורות ורעיונות בתוכנות לניהול משימות, תשלחו ללקוחות סקיצות במחשב ואם ניתן תערכו פגישות בזום, כך תחסכו דלק, מיזוג ותאורה.

קצת שעושה הרבה

עם כל הכבוד לטכנולוגיה, היא לא רק מסייעת להיות ירוקים, אלא גם לייעל את פעילות העסק, ועל כן נציין שקיימים מגוון דברים נוספים שמאפשרים לשמור על הסביבה. שנדגים? ניתן להחליט שחד פעמי לא נכנס למטבח של בית העסק, שבונים את בית העסק עם פתחים שמאפשרים לנצל באופן מרבי את האור הטבעי, שעושים הזמנת טייק אווי מאותו מקום (כך פחות אופנועים יהיו על הכביש), שמציבים ליד מכונת הצילום פח למחזור דפים, שמעמידים לרשות העובדים תמי 4 (כך נמנעים מאוסף של בקבוקי פלסטיק), שקונים את כל הציוד המשרדי מאותו מקום, שמעודדים את העובדים להגיע לעבודה בתחבורה ידידותית לסביבה או בהסעות ייעודיות, שמחליפים את כל הנורות לנורות להט (ידועות כמאריכות חיים וכחסכוניות בצריכת חשמל) וכדומה. מכאן ניתן לומר, שאם רק נעצור, נמצא שלא חסרות דרכים וכולן מתגלות ככלכליות, משמע ללא ספק מדובר באינטרס כפול.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]