קמהדע: שת"פ עם ב.ג נגב טכנולוגיות בביצוע מחקרים מתקדמים - 0404
+
קמהדע: שת"פ עם ב.ג נגב טכנולוגיות בביצוע מחקרים מתקדמים

קמהדע: שת"פ עם ב.ג נגב טכנולוגיות בביצוע מחקרים מתקדמים

קמהדע בע"מ, חברת תרופות המייצרת מוצרים המבוססים על חלבוני פלסמה, המתמקדת בתרופות יתום, מודיעה היום על שיתוף פעולה בביצוע מחקרים מתקדמים בחלבון באלפא-1 אנטיטריפסין (AAT) עם התמקדות במנגנון הפעולה של החלבון, עם ב.ג. נגב טכנולוגיות (BGN), הזרוע העסקית של אוניברסיטת בן-גוריון. פרופ' אלי לואיס, ראש המחלקה לביוכימיה ופרמקולוגיה קלינית באוניברסיטת בן-גוריון, ואחד מחוקרי ה- AAT המובילים בעולם, יוביל את שיתוף הפעולה.

הסכם זה ממשיך שיתופי פעולה מוצלחים קודמים בין קמהדע לצוותו של פרופ' לואיס, והוא צפוי להיות הבסיס למחקרים משותפים נוספים ב-AAT. במסגרת שיתוף פעולה זה, BGN, באמצעות פרופ' לואיס, תספק שירותים שונים לקמהדע, כולל בחינה מעמיקה של תכונות חלבון ה-AAT, מעבר למאפיינים האנטי-פרוטאזים שלו, כגון יעילותו בהפחתה או מניעה של תגובות דלקתיות, השפעתו על ויסות מערכת החיסון ויכולתו להגן על תאים ממוות. יתרה מזאת, המחקרים המתוכנים יספקו רקע מבוסס, הן מדעית והן ורגולטורית, על מנת להשוות בין מוצרי AAT ממקור הומני לאלו ממקורות רקומביננטיים, המפותחים כחלק מצנרת המוצרים העתידיים הפוטנציאלית של קמהדע.

"פרופ' לואיס הוא אחד המומחים המובילים בעולם במחקר AAT, ואנו שמחים להמשיך לשתף פעולה איתו ועם BGN. במהלך הקריירה שלו, פרופ' לואיס חקר את ההשפעה של AAT על סבילות חיסונית (Immune Tolerance), תאי T רגולטורים, התחדשות תאי בטא, מחלות אוטואימוניות והפרעות אימונולוגיות", ציין עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע. "מחקרים אלה יסייעו לנו להעריך את הפוטנציאל של ה-AAT שלנו לטיפול בהתוויות שונות מלבד מחלת החסר גנטי בחלבון אלפא-1 אנטיטריפסין, מחלת השתל נגד המאכסן (GvHD), השתלת ריאות, וסוכרת מסוג 1".

"קמהדע היא מובילה מובהקת בפיתוח מוצרים מבוססי AAT, ואנו מצפים להרחיב את מערכת היחסים ארוכת השנים שלנו עם החברה באמצעות שיתוף פעולה זה", ציין פרופ' לואיס. "אני מאמין כי מחקרים אלו יניחו את הבסיס למחקרים עתידים נוספים עם קמהדע הקשורים ל- AAT. לחלבון זה יש פוטנציאל משמעותי בטיפול במצבים רפואיים קשים רבים, ואנו שמחים להמשיך ולהרחיב את הבנתו ביחס לחלבון החשוב הזה".