דעה: נגמרו הימים של הפסדים מכובדים לנבחרת ישראל. אלישע לוי, הבנת? - 0404
+
דעה: נגמרו הימים של הפסדים מכובדים לנבחרת ישראל. אלישע לוי, הבנת? חדשות 0404

דעה: נגמרו הימים של הפסדים מכובדים לנבחרת ישראל. אלישע לוי, הבנת?

"יש הפסדים שאתה מרוויח מהם הרבה נקודות זכות, שמשרתות את הכדורגל הישראלי. שיחקנו נגד אחת הקבוצות הטובות בעולם", כך אמר מאמן נבחרת ישראל אלישע לוי, עם נחיתת הנבחרת בכחול לבן הערב (רביעי) בשדה התעופה בן גוריון.

ואני שואל, על מה הוא מדבר? על איזה כבוד מדובר? אני טוען בנחרצות שהחמצנו הזדמנות פז להשפיל את אחת הנבחרות הטובות בעולם אצלה בבית, הזדמנות כזו לא תחזור. הדיבורים על הפסד מכובד זו גניבת דעת לטעמי. נבחרת ישראל נמצאת כרגע לאחר ארבעה הפסדים רצופים כולל למקדוניה ואלבניה בבית. אנחנו מתמודדים בגאווה מול מקדוניה על המקום החמישי בבית. כבוד, אין ספק.

מתי המאמן הלאומי יבין שתם העידן של הפסדים מכובדים לנבחרת ישראל. הגיע הזמן שנסתכל בלבן של העיניים לכל נבחרת שאנחנו מתמודדים מולה. ישבתי אמש כשליח חדשות 0404 באצטדיון 'מפאיי' אשר נמצא ברג'יו אמיליה וראיתי את נבחרת איטליה מפגינה יכולת חלשה במיוחד, בהמשך לשאר המשחקים האחרונים שלה בקמפיין. הגענו למצבים רבים ליד שערו של ג'יג'י בופון, אך תמיד היה חסר את הגרוש ללירה להכניס את הכדור לרשת.

פעם זה היה שכטר שלא היה מרוכז, פעם מרואן קבהא שניסה לעבור שחקן אחד יותר מדי, אלמוג כהן שסחט מבופון הצלה יוצאת מן הכלל ובמחצית השנייה טל בן חיים המחליף ניסה לשחזר את השער מהמפגש הראשון בין שתי הנבחרות בסמי עופר בו הקשית מעל השוער האיטלקי האגדי. מספר שחקנים בנבחרת ישראל הפגינו יכולת מתחת לכל ביקורת ואליהם מופנים כל חיצי הביקורת שלי, בראשם ליאור רפאלוב, אשר היה לדעתי השחקן הישראלי החלש במגרש.

לסיום, דבר קטן בנימה אישית. צוות חדשות 0404 הגיע במהלך השהות ברג'יו אמיליה לבית הכנסת היהודי העתיק שנמצא בעיר. אם אנחנו הגענו למקום המרגש והמצמרר הזה, גם נבחרת ישראל, שהתארחה ממש מאות מטרים מהמקום, יכלה להגיע אליו למספר דקות, להתרשם ואפילו קצת להתפלל בו. בעידן של שלמה שרף שתמיד תמך בביקורים כאלו, אין לי ספק שזה היה קורה, אך בעידן של היום שכל השחקנים מרוכזים רק בעצמם ובחשבון הבנק שלהם, קשה לבקש מהם קצת מסורת ותרבות יהודית. חבל.